Jak na jarní úklid bez stresu

Kvě 18, 2016 | Bydlení, Rodina, Životní styl

S jarem nepřichází jenom teplé a slunečné počasí, ale i jarní úklid. Někdo se na něj těší, jiní ho nenávidí. Víte ale, jak při úklidu vlastně postupovat a jak se dá elegantně vyřešit tak, abyste nemuseli hnout ani prstem? Máme pro vás několik tipů, abyste tentokrát jarní luxování zvládli v pohodě.

Plánujte

Na začátek je dobré udělat si malý rozvrh, kdy a čím začnete a zda všechno uklidíte za jeden den, nebo během celého týdne. Vhodné je začít úklidem například ložnice a naopak koupelnu se záchodem si nechat naposled, zbytečně je budete cídit a potom do nich opět vylévat špinavou vodu. Nezapomínejte také na to, že pravděpodobně nejste jediným členem vaší rodiny. Zapojte do úklidu partnera a děti, uvidíte, že všechno pak půjde rychleji od ruky.

Buďte profesionál

Zapomeňte na stará trička jako hadry na umývání, ta akorát špínu rozmažou a zanechají po sobě prach a šmouhy. Zaběhněte do nejbližšího supermarketu či drogerie a nakupte si moderní úklidové pomocníky. Spoustu námahy vám ušetří mop, speciální hadříky nebo třeba vlhčené jednorázové utěrky.

Ať uklidí za vás

Pokud nestíháte, nebo chcete čas strávit smysluplněji než s prachovkou ruce, objednejte si úklidovou firmu, která vše vygruntuje za vás. Případně si můžete sami zadat inzerát a vybrat si namísto firmy jednotlivce, který si úklidem rád přivydělá. U firem však bývá výhodou, že si je můžete lehce proklepnout na internetu a zároveň jsou pojištěné proti případným škodám. Důležité je pamatovat na to, že úklidová firma je tu od toho, aby váš domov vyluxovala za vás, opravdu proto před jejich příchodem nepanikařte, že máte v domě příliš velký nepořádek. S ledovým klidem ignorujte špinavé podlahy nebo zaprášený nábytek. Pro jednou se namísto vás bude otáčet někdo jiný, tak si to pořádně užijte.