Cestujte levně: bydlete u místních a proleťte se za pár stovek na konec Evropy

Čvn 21, 2016 | Peníze, Rodina, Životní styl

Rádi byste v létě vyrazili někam za hranice, ale na účtě ani v prasátku vám neleží zbytečné desetitisíce, které byste do dovolené mohli investovat? Nezoufejte. Rozhodně to totiž neznamená, že byste měli toto léto zůstat zavření doma. Cestovat se dá dnes opravdu za minimum peněz a to především díky internetu, který nabízí neuvěřitelné možnosti pro všechny nadšené cestovatele.

Doby, kdy jste se při výletování do zahraničí museli spoléhat pouze na cestovní kanceláře, dávno minuly. Cestovky jsou zbytečně předražené, protože musí na něčem vydělávat. Ubytování si můžete zařídit přímo s hotelem, penzionem nebo třeba u místních. Kde takové ubytování sehnat?

1. Booking.com

Pokud chcete při cestování mít alespoň nějaké pohodlí, tedy nechcete strávit týden ve stanu, zkuste Booking. Celá webová stránka je v češtině a můžete zde pohodlně vyhledávat hostely, hotely či penziony všeho druhu – najdete zde například sdílené pokoje v hostelech za minimální ceny. Velkou výhodou Bookingu je, že zde existuje spousta ubytovacích zařízeních, kde si můžete pobyt bez jakéhokoli poplatku zarezervovat a například do měsíce zdarma zrušit, pokud byste si našli například výhodnější ubytování. Nemusíte se bát, že byste si vybrali špatně, každý hostel, hostel nebo penzion je hodnocený ostatními uživateli Bookingu, kteří dané místo již v minulosti navštívili.

2. Airbnb či Coachsourfing

Další variantou jsou portály Airbnb nebo Coachsourfing. Airbnb nabízí lidem ubytování v bytech místních za velmi příznivé ceny. Coachsourfing je pak ideální pro všechny dobrodruhy, kteří chtějí při cestování opravdu ušetřit maximum. Ubytování přes Coachsurfing je totiž zdarma, místní zde nabízejí ubytování bez jakéhokoli poplatku ve svém vlastním domě či bytě.

Letadlem za pár stovek

Nejlevnější způsob, jak se dostat do cílové destinace, je většinou letadlem, autem nebo autobusem. Cestování letadlem už dávno nepatří k drahým variantám cestování, které si mohou dovolit jen ti, co nemají hluboko do kapsy. Letenky můžete levně pořídit od nízkonákladových aerolinek jako je Ryanair, Wizzair nebo třeba Easyjet. Tyto společnosti často nabízí akční zpáteční letenky do 1 000 Kč třeba až na druhou stranu Evropy. Jediným omezením je to, že musíte cestovat pouze s příručním zavazadlem, za další zavazadlo byste totiž zaplatili zhruba dalších tisíc korun. Pokud ovšem víte, jak se chytře sbalit a máte vhodný kufřík, který je přímo koncipován jako příruční zavazadlo, bez problému se sbalíte třeba i na 14 dní. Navíc pokud letíte s Ryanairem, můžete si na palubu kromě příručního zavazadla vzít také malou kabelku či tašku.

Pokud upřednostňujete při cestování pevnou půdu pod nohama, vsaďte na auto nebo autobus. Jestliže jste opravdu velcí dobrodruzi a máte značnou dávku trpělivosti, do cílové oblasti můžete klidně dorazit stopem. Cestovat jde také autobusem. V případě českých dopravců je nejspíš nejlepší volbou v poměru cena výkon Student Agency, který jezdí do mnoha evropských destinací za přijatelné ceny.