Stolní myčka na nádobí: skvělé řešení pro malé kuchyně

Čvn 14, 2016 | Bydlení, Jídlo, Životní styl

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času strávíte nad umýváním nádobí? Pokud doma nemáte myčku, jde o nekonečný boj, který vás obírá o čas, energii i peníze. Jenomže co s tím, když je vaše kuchyň příliš malá, nebo bydlíte v pronajatém bytě, do kterého nechcete investovat ?Myčky se dnes dají pořídit tak, abyste je nemuseli pracně vestavovat do linky, a zároveň se díky své velikosti hodí i pro malé kuchyně.

Vsaďte na stolní myčku

Možná jste o nich nikdy neslyšeli, ale opravdu existují. Stolní myčky, které jsou svou velikosti asi třikrát větší, než mikrovlnky, a které jsou ideální, pokud máte malou kuchyň, anebo nechcete zasahovat do kuchyňské linky. Ceny stolních myček se pohybují různě, záleží na designu, spotřebě vody i dalších funkcích. Výkonnou stolní myčku však bez problémů pořídíte za zhruba pět tisíc korun.

(Ne)Výhody stolních myček

Mezi hlavní výhody těchto kuchyňských pomocníků patří:

  • úspora místa a vody, které byste při ručním mytí nádobí spotřebovali mnohem víc
  • nižší cena než u klasické vestavěné myčky
  • není potřeba stavebně zasahovat do linky, myčka se na ni jednoduše postaví
  • i přes svou velikost si poradí se všemi typy nádobí, od skleniček až po velmi znečištěné hrnce

Nevýhody stolních myček jsou pak následující:

  • vejde se do nich méně nádobí, než do vestavěných myček
  • pro velké rodiny se  nehodí, její využívání je určené pro malé rodiny, páry, jednotlivce nebo domácnosti, které doma příliš často nevaří a neprodukují tak denně velké množství nádobí
  • umístit je jen tak kamkoliv v kuchyni není možné, přívod vody totiž zajišťuje hadice, která se nainstaluje na vodovodní baterii, odpad pak vychází taktéž další hadicí do dřezu

Jak správně vybrat

Začněte tím, že důkladně popřemýšlíte o tom, kam myčku umístíte. Nezapomeňte hlavně na to, že by měla být v dosahu dřezu. Je však možné dokoupit další nástavbu, které hadice prodlouží. Pokud víte, že často vaříte a produkujete velmi znečištěné nádobí, podrobně si prozkoumejte  funkce myčky. V neposlední řadě si pak na internetu pečlivě pročtěte recenze jednotlivých stolních myček od lidí, kteří už s nimi mají zkušenost.