Jak cestovat se šperky

Čvc 11, 2016 | Krása, Životní styl

Ať už vyrážíte na dovolenou k moři, nebo se chystáte prochodit boty na horách, jestli jste milovnice šperků, asi si budete chtít vzít nějaké své oblíbence s sebou. Jaké šperky si zabalit na výlet či dovolenou a jaké nechat raději doma? A jak se o ně cestou starat, aby vše přežily bez úhony? To se dočtete v následujících odstavcích.

Které šperky si zabalit na dovolenou?

Možná jedete na cestu kolem světa a možná si chcete užít jen krátký romantický víkend a vypadnout z každodenní rutiny. Ať tak, či tak, dobře si rozmyslete, které šperky jsou vám natolik drahé, že je raději necháte doma, protože nechcete riskovat jejich poškození nebo ztrátu. Budou to šperky vyšší hodnoty a také šperky, ke kterým máte hodně silný citový vztah a jejich ztráta by vám pokazila nejen výlet, ale i několik dalších týdnů. Když je necháte doma ve šperkovnici, možná přijdete o pár doplňků svých vychytaných outfitů, ale nebudete se muset po celou dobu volna obávat jejich ztráty a budete více v klidu. Bez zlatých náušnic po babičce se jistě pár dní obejdete. Zvolte spíš levnější trendy šperky, které můžete konečně pořádně „provětrat“.

Co se snubním nebo zásnubním prstenem?

Ztráta každého šperku zamrzí, ale snubní a zásnubní prsteny jsou šperky jen těžko nahraditelné, jsou to symboly vaší lásky, které vás provázely ve chvíli zásnub a manželského slibu. Pokud vám snubní prsten drží na ruce opravdu dobře a nehodláte o dovolené lámat skály, určitě si ho můžete ponechat. Jiné je to u zásnubního prstenu, který bývá většinou osazen diamantem nebo drahokamem, není tak kompaktní jako snubní prsten a možná je tedy dobré zvážit, jestli by nebylo lepší nechat ho doma.

Pokud na dovolenou letíte, vložte si své šperky do příručního zavazadla, které si berete do letadla. Šperky si v každém případě můžete nechat pojistit. Jestli jste ubytováni v hotelu, nenechávejte své šperky jen tak bez dozoru, raději si je vložte do hotelového sejfu.

Jak šperky připravit na cestu?

Jestli cestujete často, zvažte koupi speciální cestovní šperkovnice. Je to roztomilý kufřík, do kterého si vložíte všechny své poklady. Dobrým způsobem, jak převézt šperky, jsou malé plastové pytlíčky (takzvané zip sáčky), každý šperk vložte jednotlivě do sáčku a uzavřete. Máte doma nepoužívané věrnostní kartičky? Udělejte do nich dírky a do těch zapněte náušnice. Pak už stačí vše zabalit do jemného hadříčku a vložit do zavazadla. Zlatý přívěsek s řetízkem můžete protáhnout brčkem na pití a zapnout, tak se vám určitě nezamotá. Brčko můžete zkrátit podle potřebné délky řetízku. Větší knoflíky mohou sloužit k párování náušnic. Náušnice prostrčíte dírkou a zapnete, tak se vám nikdy nestane, že byste hledali druhou náušnici do páru.

Cestování bychom si měli především užít. Nenechte si znepříjemnit chvíle volna tím, že se budete o své klenoty bát. Vždy je lepší vzít si šperků méně a o to více si užívat nekonečnou pohodu a bezstarostnost. Vždyť kvůli tomu přece tak rádi cestujeme.