Jak na polníček v kuchyni

Čvc 4, 2016 | Jídlo, Životní styl

Polníček kozlíček je univerzální salát, který si můžete vypěstovat na zahrádce, nebo ho pořídíte v kterémkoliv supermarketu. Prozradíme vám, proč stojí za to ho zařadit do jídelníčku a odkud k nám vlastně přišel.

Až z Říma

Již staří Římané měli polníček v oblibě a pěstovali jej. Běžnou součástí evropských zahrádek se ovšem stal až v 18. století a potom se na něj tak trochu zapomnělo. O tom svědčí i fakt, že polníček ani v současnosti nepatří zrovna k nejznámějším salátům. Dodnes jej můžeme v přírodě najít planě rostoucí napříč Evropou. Jeho planá verze však není tolik chutná, jako když si ho vypěstujete na zahrádce nebo na balkoně.

Plný vitamínů

Tento na první pohled nenápadný salát je opravdu bohatý na vitamíny. Obsahuje například více vitaminu C, než třeba takový citron. Dále obsahuje vitaminy B, E, provitamin A, kyselinu listovou, vápník, fosfor nebo třeba rutin. Ideálním pomocníkem je tak pro všechny, které trápí nemocné ledviny. Díky vysokému podílu kyseliny listové je skvělou volbou také pro těhotné ženy, protože přispívá ke správnému vývoji dítěte.

Polníček v kuchyni

Velké uplatnění má polníček ve studené kuchyni, skvěle se hodí do každého zeleninového salátu. Ozdobíte jím také třeba krémové polévky, steaky i nejrůznější přílohy. Nejlépe však využijete veškeré jeho vitaminy, pokud jej jíte čerstvý, tepelnou úpravou totiž ztrácí velké množství vitaminu C.

Vyzkoušejte polníčkový salát s hořčicí a karotkami

Pro přípravu lahodného polníčkového salátu budete potřebovat: 200 g polníčku, 1 ks cibule (nejlépe červené), 2 karotky, 1 lžička másla, 4 lžičky balsamikového octa, 2 lžíce dijonské hořčice, 4 lžíce olivového oleje

Jak na to: Karotky nastrouháme a orestujeme na másle. Smícháme s omytým polníčkem a přidáme nakrájenou cibuli. Potom si připravíme hořčičnou omáčku (smícháme balsamiko, hořčici a olej) a přidáme ji do salátu.