Prázdninové radovánky

Čvc 20, 2016 | Rodina, Životní styl

 

Říká se, že pro správný vývoj dětí je důležitá i nuda. Jenže vykládejte to potomkovi, který s vámi stráví první půlku prázdnin doma… Jak naplánovat druhou polovinu léta tak, aby vás léto nezruinovalo? Tady je pár aktivit, když jsou peníze, i když máte zrovna nouzi.

Vzhůru na tábor

Táborových aktivit je k mání nepřeberné množství. Je libo dobrodružství jako z Rychlých šípů? Máte ho mít! Stejně tak můžete vybírat mezi aktivitami pro baletky, sportovní nadšence i milovníky zvířat. A to vše i v podobě příměstských táborů pro děti, které to zatím bez maminky přes noc nevydrží. Cenově se za příměstský tábor vejdete obvykle do dvou tisíc korun, u pobytového do pěti tisíc. Při výběru ale buďte opatrní. Vždy pátrejte po referencích a nekupujte tábor, který nebude mít několik nezávislých hodnocení od rodičů, jejichž děti už ho mají za sebou.

Rodinná dovolená

Strávit aspoň týden pohromadě by měla každá rodina. Je úplně jedno, jestli to bude doma, u moře nebo vyrazíte na kola do Rakouska. Důležité je být spolu, bez pracovního stresu a věnovat se jeden druhému. Tady je pár našich tipů na perfektní rodinnou dovolenou.

Kamarádská výpomoc

Víc dětí pohromadě míň zlobí. Je to paradox, ale v případě dětí platí. Nechte prťata, ať běhají po vesnici na chalupě, jdou na celý den k sousedům nebo se domluvte s kamarádkou na několikadenním hlídání a pak se spolu prohoďte. Takováhle drobná výpomoc vás nic nestojí a děti si při ní užijí spoustu zábavy při vymýšlení vylomenin s kamarády.

Dítě v práci

Ne vždy si můžete vzít volno a zároveň je k mání kdokoliv na hlídání. Využijte toho, že děti ke svým rodičům vzhlížejí a když jim umožníte strávit s vámi den v práci (samozřejmě, pokud o to stojí), uvidíte, jakého skvělého pomocníka v nich najdete. Zvlášť předškoláci a děti v prvních třídách práci rodičů obdivují a touží být jako oni. Dejte jim v práci nějaké malé úkoly (např. obálkování dopisů) a budete překvapeni, s jakou vervou se jich ujmou.