Stříbrné šperky jsou nejen krásným dárkem

Čvc 9, 2016 | Krása, Životní styl

Stříbrné šperky jsou nejen krásným dárkem, který potěší každou ženu. Vždy udělají radost a že by existovala nevhodná příležitost pro jejich pořízení? To je snad prakticky vyloučeno. Takže se vám postupem doby doma sejde nejeden. A v tom momentě začnete nevyhnutelně řešit otázku jejich uložení. Takže přichází příslovečné dilema: „Kam s nimi?”

Zejména náramky a řetízky byste neměla mít jen tak položené v zásuvkách, hrozí jejich zamotání a roztržení. I stříbrných prstenů si ale patřičně hleďte a rozhodně je nenechte jen tak volně ležet po bytě. Na trhu jsou k dispozici speciální stojánky na šperky, které vám vaši sbírku zpřehlední a zároveň budou plnit funkci dekorace v interiéru. V mnohých z vás se už navíc probudila tvořivá duše a rozhodly jste se, že si něco podobného vyrobíte i samy. Stačí vám k tomu třeba kartón, rám nebo různé papírové krabice, dřevěné bedýnky a kousek látky. A samozřejmě trocha nadšení a šikovnosti. Využít se dá třeba i korková nástěnka.

Co na to odborníci? Ti rozhodně doporučují skladování šperku ve tmě a bez přístupu vzduchu, pokud ho zrovna nenosíte. Samozřejmě zamezte tomu, aby se cennosti dostaly do kontaktu s vlhkostí. Mít uložené byste je měli zabalené v jemné látce a ideálním místem pro jejich úschovu je tak uzavřená šperkovnice. Sice se jedná o finančně náročnější alternativu, ale zase budete mít jistotu, že je o každý stříbrný náramek či prstýnek dobře postaráno. Modely z exotického dřeva budou navíc na vašem toaletním stolku vypadat mimořádně luxusně.

Na trhu jsou už k dispozici také sáčky určené k uschování šperku. Ty jsou napuštěny speciálním roztokem, který do jisté míry mírní černání stříbra. Oxidace je přirozený proces, takže tomuto nežádoucímu zabarvování bránit úplně nelze. Jakýkoli stříbrný šperk, ať prsten nebo náušnice, je potřeba pravidelně čistit. A nejlépe jej svěřte prověřeným profesionálům v klenotnictví, pokud se pokusíte ho vydrhnout třeba zubní pastou, můžete ho díky jejím abrazivním účinkům obrousit, a proto znehodnotit.