4 vánoční dekorace, které zvládnete vyrobit doma

Lis 21, 2016 | Bydlení, Rodina, Životní styl

Vánoce jsou pomalu za dveřmi a vy možná přemýšlíte, jakými adventními ozdobami tentokrát zkrášlit váš domov. Zkuste protentokrát zapomenout na neoriginální dekorace zakoupené v běžných obchodech a vyrobte si něco vlastního. Zapojte do vyrábění i vaše děti a užijte si spolu spoustu zábavy při vymýšlení vánočních ozdob.

Adventní věnec

Máloco rozzáří domov před Vánoci tak, jako právě adventní věnec. Při výrobě vlastního si můžete zakoupit hlavní část, čili samotný korpus věnce, přímo v květinářstvích, je možné si ho také vlastnoručně vyrobit s pomocí polystyrenového či slámového korpusu, který je poté potřeba obalit větvičky jehličnatých stromků za pomoci drátků. Pak přichází ta největší zábava – ozdobit věneček. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Různobarevné svíčky, šišky, staré baňky…Kromě vaší fantazie budete potřebovat také tavicí pistoli, díky které zvládnete výzdobu rychle a jednoduše.

Knoflíkový stromeček či věneček

Máte doma spoustu starých knoflíků? Pak se vám budou perfektně hodit na výrobu knoflíkového stromku či věnečku. Na výrobu jednoho stromku vám postačí cca 8 knoflíků. Seřaďte je podle velikosti a vždy po skupince asi 3 knoflíků je navlečte na drátek nebo provázek, který protáhnete skrze celou skupinku knoflíků (přes knoflíkové dírky) tak, aby byl stromeček dobře zafixovaný. Až bude hotovo, můžeme přišít poutko třeba z ozdobné stužky a stromeček někam zavěsit. Ještě jednodušší je výroba knoflíkového věnečku, knoflíky jednoduše navlékneme na provázek do tvaru kruhu a na závěr přidáme ozdobnou mašli.

Věnec na dveře z baněk

Pokud máte doma staré baňky a je vám líto je vyhodit, vyrobte si z nich věnec, který hezky ozdobí dveře vašeho domova. Potřebovat budete kromě baněk tavicí pistoli, tlustý drát (ten se dá nahradit rozmotáním drátěného ramínka na oblečení) a stuhu na závěrečnou ozdobnou mašli. Postup je velmi jednoduchý – tavicí pistolí přilepte „závěsy“ baněk k baňkám tak, aby opravdu pevně držely, a poté jen stačí tyto závěsy navléct na drát, který vytvarujete do kruhu (čili si utvoříte korpus věnce). Navlečte co nejvíce baněk, ať je věnec dostatečně bohatý. Následně přidejte ozdobnou mašli vytvořenou ze stuhy a věneček může dělat parádu.

Adventní kalendář z ruliček

Z nepotřebných ruliček od toaletního papíru udělejte „skřítky“, kterým jednoduše namalujte obličej, z papíru nebo jiného materiálu vytvořte snímatelnou čepičku a na dolní polovinu ruličky nalepte kousek látky (omotejte ji kolem ruličky, tím vytvoříte obleček pro skřítka). Dovnitř ruličky pak nasypte třeba malé bonbóny pro děti (v tomto případě je lepší, pokud spodek ruličky zafixujete například tvrdým papírem a vytvoříte tak dno, kterým bonbóny nepropadnou). Nakonec na jednotlivé čepičky skřítků nalepte na papírku (např. ve tvaru hvězdy) číslo označující jednotlivé dny do Vánoc a skřítkovský kalendář je na světě.