5 tipů na zdravou mikulášskou nadílku

Lis 23, 2016 | Jídlo, Rodina, Životní styl

Mikuláš už pomalu klepe na dveře a vaše děti už určitě přemýšlí nad tím, jaké dobroty jim tentokrát přinese. Proč jim ale nedopřát něco zdravého a zároveň chutného? Zapomeňte na levné čokolády v obchodech, které akorát škodí. Máme pro vás několik nápadů, jak letos pojmout Mikuláše zdravě.

Ovoce

Zkuste dětem ovocnou nadílku trošku ozvláštnit. Nemusíte přitom zapomenout na klasická jablka  nebo třeba hrušky, můžete je totiž usušit (pokud nemáte sušičku, lze to i v troubě, případně sušené ovoce koupíte v obchodech) a dětem tak nachystat zdravé a přitom moc dobré mlsání. Sušené jablečné nebo hruškové křížaly určitě zachutnají i těm největším mlsounům. Přibalte také čerstvé ovoce. Kromě dnes už tradičních mandarinek sáhněte tentokrát po mangu nebo třeba pomelu.

Kvalitní čokolády

Nadílka by ale nebyla ta pravá, pokud by v ní chyběla čokoláda. Letos namísto vícero levných a ne zrovna kvalitních čokolád, které jsou běžně dostupné v supermarketech, zkuste zajít třeba do zdravé výživy a kupte pravou hořkou nebo kvalitní mléčnou čokoládu.

Oříšky a semínka

Úspěch u dětí vám zaručí také oříšky či semínka, které jsou zároveň zdraví prospěšné, protože obsahují spoustu bílkovin a kvalitních tuků. Vybírat můžete z celé řady, třeba z dýňových nebo slunečnicových, oříšky pak například klasické vlašské, kešu nebo para.

Domácí sušenky

Zkuste upéct domácí sušenky, tzv. cookies. Na internetu najdete spoustu receptů, jak na ně, můžete si tak vybrat, jestli budou čokoládové, nebo třeba s kousky ovoce. Tak či tak, buďte si jistí, že se po nich rychle zapráší.

Tapioca

Mají vaše děti rády puding? Pak máte vyhráno. Kupte jim tapiocu, kterou seženete téměř v každém obchodě se zdravou výživou. Tapioca obsahuje vápník, fosfor, hořčík a draslík a je také zdrojem vitaminu B i železa. Zároveň neobsahuje lepek, je tedy vhodný i pro děti s bezlepkovou dietou.