Jak si naplánovat víkend bez rodiny

Lis 8, 2016 | Rodina, Životní styl

Milujeme je nade vše, ale někdy bychom je zabily. No jasně, řeč je o rodině. Je jedno, jak je velká, manžel nápomocný a děti hodné. Čas od času si prostě každá z nás zaslouží zabouchnout na víkend dveře od domácnosti zvenku a užít si volno podle svého gusta.

Někdo potřebuje být aspoň na pár hodin úplně sám, bezcílně bloumat lesem a přemýšlet o nesmrtelnosti brouka. Jiná si naopak neumí představit volno bez přátelského tlachání s nejlepší kamarádkou. Samozřejmě o tom, jak je její rodina skvělá, a jak se jí už po pár hodinách bez ní stýská. Takhle si vyhodit z kopýtka ale můžou mámy jen párkrát do roka, víckrát by jim to neprošlo, a tak vyžadují přípravy opravdu dobré plánování.

Vhodný termín

Co si budeme povídat, najít vhodný termín pro holčičí víkend, může být docela fuška. Proto ho plánujte s velkým, ale opravdu velkým, předstihem. Klidně půl roku dopředu. Ideální je víkend, na který nejsou naplánované žádné další rodinné aktivity.

Ideální destinace

Věřte, že stejný nápad jako vy bude mít ve stejnou dobu dalších xy dalších žen. Murphyho zákony v tomto směru prostě fungují. Wellness víkend pro ženy chce rezervovat včas, abyste si našla místo i služby, které vám stoprocentně sednou. Možná by nebylo od věci si předem ujasnit, co od něj vlastně očekáváte. Je to hromada spánku a knížka v posteli? Nebo wellnes? Případně i kosmetika, pedikúra, manikúra a podobné holčičí záležitosti? Víkendový wellness relaxační pobyt pro ženy může mít tisíce podob a ve většině hotelů si ho můžete nechat upravit na míru.

Hlídání

Když budete vědět, že je o vaše miláčky dobře postaráno, víkend si užijete. Jinak to bude trochu drhnout. Představa, že vrazíte ječící potomky do náruče partnerovi, může být sice lákavá, ale ne každý tatínek je rozeným hlídačem. Zkuste aspoň na část víkendu povolat babičky, sourozence a nebo profesionální chůvu. Ve finále to uvítají všichni a když si víkend užije i zbytek rodiny, rádi vás příště vypustí do světa znova.

Nehrajte si na inspektorku

Odolejte pokušení volat každou hodinu domů a zjišťovat, jestli dětem něco nechybí. Dopřejte všem prostor, aby si čas bez maminky užili podle svého, i když to třeba nebude podle vašich představ. A můžete se spolehnout, že na víkend s tátou budou všichni vzpomínat jen v dobrém.