Vezměte si na pomoc estetickou medicínu

Lis 9, 2016 | Krása

Odhalit se na koupališti, svléci se do krátkých kalhot, odložit make-up, spontánně se bavit ve společnosti a neřešit, že bezpochyby každý, kdo se s vámi baví, zkoumá jen váš příliš velký nos nebo hodnotí, kolik kilogramů máte navíc. I vy máte ze svého těla komplexy? Tomu můžete snadno učinit přítrž.

Péče o krásu i o zdraví s pomocí estetické medicíny v dějinách

Definic, které se pokoušejí vymezit, co je to estetická chirurgie, existuje celá řada. Podle jedné z nich se vyčlenila estetická chirurgie jakožto podobor z chirurgie plastické. Princip tohoto odvětví pak spočívá v tom, že se zaobírá výhradně vzhledem. Tedy neřeší jakékoli zdravotní aspekty. Naproti tomu takzvaná rekonstruktivní chirurgie napravuje stavy po úrazech nebo onemocněních. Dodnes také léčí důsledky zranění z válek.

Tím, komu bývá připisováno položení jakéhosi základního kamene moderní plastické chirurgie, je Harold Gillies, rodák z Nového Zélandu. Ten se pod taktovkou belgického Červeného kříže ocitl přímo uprostřed první světové války. To, co zde viděl, v něm zanechalo hluboký dojem. Jakmile tedy válka skončila, významně se ve Velké Británii zasloužil o to, aby při vojenské nemocnici v Cambridge vzniklo příslušné oddělení, které bude umět pečovat o raněné vojáky. Tím prvním, kdo se pak podrobil plastické operaci, byl britský námořník.

To, že plastická chirurgie dokáže výrazně ovlivnit kvalitu života, dokazuje ještě jeden zákrok spojovaný se jménem Harolda Gilliese. Právě on to byl, kdo vůbec prvně provedl operativní změnu pohlaví, a to z ženy na muže.

A jak to vypadá dnes?

Stále platí, že důvody, proč jít na plastickou operaci, se překrývají. Zdravotní i estetické aspekty jdou ruku v ruce. Jako je tomu například u oblíbené plastické operace víček. U těch dolních se často setkáváme s tukovými váčky, které nepůsobí nikterak přitažlivě. Jejich vznik ovšem nemůžete ovlivnit, jsou dědičnou záležitostí. Není tedy výjimka, že o jejich odstranění za pomoci plastiky uvažují už mladí lidé okolo dvaceti let.

Úprava víček horních vám může přinést nejen benefity, co se týče vzhledu, neboť pohled se odstraněním převisu rozjasní, rozzáří a působí živěji. Dalším pozitivem je zdravotní aspekt, protože převislá horní víčka způsobují problémy: Pacient slzí, oči ho pálí, může být ovlivněn i zrak.

Obdobně je tomu u plastické operace prsou. Zvětšování má vliv čistě na psychiku pacientky, zmenšování ovšem i na její zdraví. Velká prsa mohou způsobovat nepohodlí při sportu, představují zátěž pro páteř a v neposlední řadě rychleji povisnou, což lze rovněž řešit operativně.

Co vám nabízí Altos a proč se vypravit k nám?

I vy máte obdobné potíže? Vrásky, povislé břicho či třeba malá prsa? Rozhodně se nevyplatí zbytečně čekat, vzhledem k tomu, že se budete o to déle trápit, navíc se mnohé problémy postupem času prohlubují. S objednáním na vstupní konzultaci neotálejte.

V Altos vybereme řešení jednak podle rozsahu a závažnosti problému a jednak i podle vaší anamnézy, kterou lékař musí znát. Mohou totiž existovat kontraindikace, které vylučují, že zákrok smíte podstoupit.