10 věcí, které by vám chtěla říct vaše účetní, ale neřekne, protože jste klient

Úno 14, 2017 | Radíme, Životní styl

Žijí čísly, desetinnými čárkami a paragrafy. Účetní jsou v očích většiny z nás tak trochu exoti, se kterými je někdy těžké pořízení. Jenže účetní je hned po vizionáři (šéfovi) nejdůležitějším článkem firmy. Nese zodpovědnost za vaše průšvihy (když je účetně zlegalizuje) a každá její chyba vás může stát majlant na pokutách. Tohle je 10 věcí, které se vaší účetní stoprocentně honí hlavou, jestli nepatříte mezi hrstku zodpovědných klientů:

  1. Ano, potřebuju všechny ty papíry. Kdybych je nepotřebovala, tak je po tobě nechci.
  2. Ne, nejde to zařídit tak, abys vydělával miliony a neplatil vůbec žádný daně. Kdyby to šlo zařídit, tak v prvé řadě nebudu daně platit já.
  3. Čím častěji se mě budeš ptát, kdy už to bude, tím déle to bude trvat.
  4. Víš co? Když tomu rozumíš líp než já, tak si ty daně počítej sám.
  5. Jasně, že první budu počítat toho, kdo nosí čokošky/kytky/flašky/jiný dárky, pak toho, co je na mě milej. Protivní křiklouni přijdou na řadu až na konec.
  6. Chci s tebou skončit, protože si myslím, že jsi daňovej podvodník jak vyšitej. A navíc mě štveš.
  7. Proč není to účetnictví perfektní? No protože máš v podkladech bordel a když po tobě něco chci, tak na mě kašleš. Proto. Ze zkažených surovin taky skvělý jídlo neuvaříš.
  8. Proč to neudělám tak, jak radí tvoje tchýně/kámoška/chlapi z hospody? Protože kecaj kraviny a ví o tom úplný prd. A já za to ručím.
  9. Ne nebude to na počkání. Protože když tu budeš sedět, zírat na mě a kecat mi do toho, tak mě akorát znervózníš a udělám tam chybu.
  10. No to jsem si dovolila ti nezvedat telefon/neodpovídat na e-mail v 5 ráno/10 večer/o víkendu/na dovolené. Hlavně, že ty ráno/večer/o víkendu/na dovolené pracuješ.