Tip na zářijový výlet s dětmi – ZOO Lešná

Zář 12, 2017 | Rodina, Životní styl

Zdá se vám nemožné ocitnout se během jednoho odpoledne na všech pěti kontinentech? Ono to opravdu jde. Nevěříte? Vezměte děti a vypravte se s nimi na tradiční rodinný výlet do jedné z nejhezčích zoologických zahrad v České republice – do ZOO Lešná nedaleko Zlína. Na ploše 48 ha se zde můžete setkat s 213 druhy živočichů a seznámit se s tím, v jakém prostředí žijí.

Nahlédněme do historie zahrady. Její areál byl založen již na přelomu let 1804-1805. Přečkala tedy rakousko-uherskou monarchii i první republiku. Po druhé světové válce byla na krátký čas zavřená a znovuotevřená byla zahrada v roce 1948. Od té doby funguje nepřetržitě.

Atraktivnost nabídky ZOO Lešná tkví v její rozmanitosti

Jednotlivé expozice jsou upraveny tak, aby co nejvíce odpovídaly přirozeným podmínkách zvířat. Zde nenajdete ani lva v kleci. Od lví smečky vás bude dělit jen vodní příkop. A v tropické hale  se projdete dokonce přímo mezi zvířaty.  Lenochod je naštěstí tak pomalý, že se jeho drápů ostrých jako břitva vůbec bát nemusíte. A stejně si vás nejspíše ani nevšimne, protože bude odpočívat zavěšený hlavou dolů na své oblíbené větvi. A takových zajímavostí vás v ZOO Lešná čeká daleko více.

Největší atrakcí ZOO Lešná je ovšem pavilon Zátoka rejnoků. Jak jeho název sám napovídá, setkáte se zde s otevřeným bazénkem plným plavajících rejnoků, které si možná i vlastnoručně nakrmíte. Pozor, dodržují se zde přísná hygienická pravidla. Před návštěvou těchto mořských živočichů si budete muset pořádně opláchnout své ruce. Velkým zážitkem pro děti je krmení rejnoků. Stačí vzít do dlaně malou krevetku, dát ji pod vodu a čekat, až rejnok připlave a krevetku si vysaje z vaší dlaně svými ústy.

K nejoblíbenějším zvířatům v ZOO Lešná patří také lachtani, jejichž expozice evokuje prostředí starého přístavu u pobřeží moře včetně nezbytné železné kotvy. Díky prosklené části je možné tyto ploutvonožce pozorovat i při jejich rejdění ve vodě.

Pro milovníky doby dávno minulé má zoologická zahrada jedno eso v rukávu – a to zámek Lešná v neogotickém, neorenesančním a švýcarském stylu z 90. let 19. století. Na tehdejší poměry nejmodernější a přepychové vybavení má lidem co ukázat i dnes, o čemž svědčí i velký zájem návštěvníků o komentované prohlídky zámku.

Potřebujete najít trochu klidu, protože jste přesyceni městským ruchem a životem v něm? Pak si určitě nenechte ujít návštěvu asijské části ZOO, kde na vás čeká okrasná zahrada Mu-Shin upravená po japonském vzoru.

Na své si přijdou i děti ve chvílích, kdy se zvířat již zcela nabaží a zatouží po troše změny a tělocviku. ZOO Lešná pro ně přichystala spoustu zajímavých atrakcí. Prolézačky, hrady, houpačky v dětském koutku či skutečný „lanový“ ráj, v němž se budou moci vydovádět dle chuti. Anebo svoji obratnost vyzkoušejí v provazovém labyrintu poblíž mrštných veverek.

Když vás přepadne hlad

Na čerstvém vzduchu při pěší chůzi po expozicích zvířat rychle vytráví a ZOO Lešná myslí i na hladové návštěvníky. Ti mají k dispozici několik míst s občerstvením a restauracemi – Tyrol, Limpopo, Farma U Koaly, KaFe bar Kookaburra, Chocalaterie, Ice´n´Go . Ochutnat budete moci nejen klasickou českou kuchyni, ale také tolik oblíbenou pizzu, pravou etiopskou kávu nebo oříškové placky. Bezlepková jídla najdete v nabídce občerstsvení Ice´n´Go.

Bezbariérový přístup a služby navíc

ZOO Lešná myslí na všechny. Po celém jejím areálu je k dispozici síť wi-fi zdarma. Půjčí vám kočárek pro malé děti do 3 let nebo mechanický vozík pro seniory, na zavazadla má přichystány úložné boxy a pro kola parkoviště u hlavního vchodu. Do jednotlivých pavilonů je bezbariérový přístup a prohlídková trasa je navržená tak, aby se po ní mohl vypravit i hendikepovaný člověk na invalidním vozíku. A jeden tip pro vás – vstupenku si zakupte on-line prostřednictvím portálu ZOO Lešná na www.zoozlin.eu, vyjde vás totiž o něco málo levněji.