Jak vybrat kroužek pro dítě

Říj 16, 2017 | Peníze, Rodina, Životní styl

Pro své děti obvykle chceme to nejlepší. To platí i v případě, kdy pro ně vybíráme ten nejvhodnější zájmový kroužek. Neradi bychom byli, aby vyrůstaly jako dříví v lese bez patřičného vedení a zdokonalování svých znalostí a schopností, že?Nabídka volnočasových aktivit je opravdu pestrá, ať se týká sportu, výtvarné nebo hudební výchovy či jazykových kurzů. Který kroužek je pro děti ale ten pravý? Takový, pro něhož se rozhodnou spontánně samy děti, nebo ten, který pro ně vyberou rodiče?

Dejte i na přání dítěte

Možná, že jste se zhlédli ve sportovním umění některého ze špičkových fotbalistů, kteří reprezentují naši republiku na mistrovství světa. Už vidíte, jak váš malý synek obouvá kopačky, a postupně se s míčem prokopává tam, kde je nyní Tomáš Rosický. Ono to zní hezky, ale co dělat, když vašeho potomka honba za míčem z duše nudí a cestou za ním je schopen i třikrát upadnout do trávy. Fotbal prostě není jeho parketa, nebaví ho a tajně pokukuje po kytaře. V takovém případě je opravdu lepší rodičovské sny ponechat stranou a dát na to, co se líbí vašemu dítěti. Volný čas by měl být strávený smysluplně a bez zbytečných stresů z toho, co je pro malého človíčka zase jen další nutnou povinností. Těch si ve škole užije habaděj.

Každé dítě je jiné, některé potřebuje pro svůj rozvoj široký kolektiv kamarádů a spoustu aktivit, které mu zaberou veškerý volný čas. Pak se cítí jako ryba ve vodě a je spokojené. Jiné je introvertněji zaměřené, rádo se věnuje své vlastní zábavě doma a tři zájmové kroužky během týdne jsou pro něho noční můrou.

Důležitá je také finanční stránka

Při výběru vhodného kroužku pro dítě musíte brát zřetel i na to, kolik vás bude zábava dítěte stát. Některé volnočasové aktivity jsou finančně nákladné a mohou znamenat sáhnout hlouběji do kapsy. Většinou se to týká sportovních kroužků, kdy se kupuje častěji sportovní vybavení, s tímto bývá spojena i doprava na závody, soustředění apod. Aby se vám nestalo, že kvůli nedostatku peněz by se muselo dítě svého oblíbeného kroužku vzdát.