Pořizujeme dětem domácího mazlíčka

Lis 24, 2017 | Rodina, Životní styl

Žadoní vaše děti, abyste jim pořídili jejich vlastního zvířecího kamaráda? Pak jste možná na vahách, zda-li jejich přání vyhovět, nebo ne. Chovat domácího mazlíčka s sebou přináší kromě radostí také spoustu starání. Přeci se jen jedná o živé tvory, kteří vyžadují řádnou péči. Které zvíře by mohlo být pro vás to pravé?

Pes – výchova a pravidelné procházky jsou nutností

Pokud se rozhodnete pořídit dětem psa, mějte vždy na paměti, že ta hlavní péče o něho stejně zůstane na vás – na rodičích. Pes je smečkové zvíře a respektuje hierarchii smečky. V ní by měl být až na posledním místě za všemi členy rodiny. Jestliže tomu tak není, vznikají zbytečné problémy s chováním psa. Už od malička je nutné malé štěně vychovávat. Nejen k čistotnosti, ale také k poslušnosti. Na druhou stranu pes umí být výborným kamarádem, který nikdy nezklame. Víte-li už dopředu, že psovi nebudete moci poskytnout pravidelné procházky a čas na jeho výchovu, raději se podívejte po jiném domácím mazlíčkovi

Kočka pro radost

I když je kočka na rozdíl od psa hodně samostatné zvíře, také potřebuje někoho, kdo se o ni bude starat. Nepotřebuje však pravidelné procházky a spokojí se s tím, že bude mít u vás domov, plnou misku a spoustu lásky, kterou jí věnujete. Pozor na kočičí chlupy, které bývají zdrojem silných alergenů. Základní dělení koček je dle povahy nebo typu srsti. Můžete si pořídit kočku s dlouhou, nebo naopak krátkou srstí. Docela důležitým faktorem při výběru kočky je její temperament. Některé kočky jsou více akční, vyžadují pohyb a dostatek podnětů, aby se zabavily. Jiná plemena koček mívají klidnější povahu.

Akvarijní rybičky pro trpělivé

Máte-li doma alergika, pak vás určitě napadne, že zvíře, které by se pro něho hodilo, by mohly být akvarijní rybičky. Nápad to není špatný. Ale je dobré vzít v potaz, že i akvárium potřebuje pravidelnou týdenní údržbu. I ryby vyžadují mít kvalitní prostředí, aby správně prospívaly. Není možné pořídit rybě kulaté akvárium, rostlinu z umělé hmoty a předpokládat, že je to maximum, co pro rybu uděláme. Minimální velikost akvária, aby se nám dobře udržovala biologická rovnováha a rybičkám se u nás dobře žilo, je 100 litrů.