4 tipy, jak oživit váš vztah

Pro 8, 2017 | Rodina, Životní styl

Také jste jako malé obdivovaly své babičky a dědečky, jaký mají pevný a dlouholetý vztah? Říkaly jste si, že jednou najdete svého prince, se kterým strávíte zbytek svého života, vaše tváře bok po boku zestárnou a bude to jako jedna velká pohádka se šťastným koncem. V pohádkách se ale bohužel nepíše to podstatné – o vztah je třeba neustále pečovat.

Každodenní starosti a málo času

Práce, děti, škola, peníze, starostí plný kýbl a na trávení společného času kolikrát nezbývá ani chvilka. Ačkoliv jsme všemocné ženy, které zvládají každodenní stres s přehledem (oproti mužům určitě, to uznejte samy), i my máme občas pocit syndromu vyhoření. Nemáme energii ani náladu na práci, na své koníčky ani přátele, natož se zabývat tím, jak oživit náš vztah. To je ale chyba číslo jedna!

Oživení vztahu = oživení vašeho života

Pokud jste přesvědčená o tom, že jste s tím správným mužem, je třeba rychle zasáhnout, dokud se váš vztah ještě dá zachránit. Pokud se budete držet jednoduchých pravidel, oživíte nejen vztah s vaší životní láskou, ale i váš život. Musíte si totiž uvědomit to nejdůležitější. Vaše drahá polovička není jen muž, který dělá nepořádek, neuklízí nádobí a vrací se pozdě domů z hospody, je to především váš životní parťák, na kterého se můžete vždy spolehnout, který vás rozesměje, když to nejvíc potřebujete a který se o vás postará, když máte rýmičku (to u nás samozřejmě není tak vážná nemoc jako u mužů). A o takového parťáka přeci nechcete přijít, ne?

Tip č. 1: Jednou po mém, příště po tvém

Čas, který budete trávit společně, si rozdělte půl na půl. Vy chcete jít do kina – on chce koukat na fotbal, on chce jít do přírody na túru – vy chcete jít nakupovat. Neshodnete se, kam vyrazíte, tak raději zůstanete doma a každý se věnujete něčemu jinému. Nebojte se, je to všude stejné. Jak takový problém vyřešit? Pro jednou ustupte a nechte plán na svém muži. Ať už vymyslí jakoukoliv blbost, nesmíte říct ne. On bude mít totiž radost, že chcete trávit čas tak, jak on vymyslel a především to polichotí jeho mužskému egu.

Tip č. 2: Sexuální hrátky

Rozdíl mezi mužem a ženou je jednoduchý. Ženy touží po romantice, vzrušení, pocitu, že jsou nejkrásnější a pro svého muže jediné na světě. Muži touží po dostatku sexu, jídla a prostoru sami pro sebe. Spojte příjemné a užitečným! Vyrazil váš přítel na pánskou jízdu s kamarády? Ideální příležitost! Popusťte uzdu své fantazii. Pošlete mu fotku, na které by vás ani nepoznal se vzkazem – čekám na tebe. A dál? Udělejte ze sebe někoho jiného pomocí sexy oblečků. Můžete být, kým chcete a samozřejmě můžete dělat, co chcete. Nejsou žádné hranice, odvažte se. Překvapíte jeho i sama sebe.

Tip č. 3: Bláznivé zážitky

Při těch všech starostech jste zapomněly na zábavu. Vymyslete nějaký společný bláznivý zážitek jako třeba bungee jumping, tetování, skok padákem nebo let nad Českým rájem. Nezapomeňte na pravidelné výlety. Cokoliv, z čeho budete mít pocit, jako byste spolu teprve začínali randit. Znovu se zamilujete jeden do druhého.

Tip č. 4: Upřímnost

Nenechte váš vztah spadnout do stereotypu. Vadí vám něco? Řekněte to! Vadí vám, že nikam nechodíte? Řekněte to! Děláte si starosti z toho, jak dlouho vám to ještě vydrží? Spolkněte vaši hrdost a mluvte o tom. Jste přeci jako Tom a Jerry, neustále se navzájem rozčilovali, ale jeden bez druhého by nemohli existovat. Stojí to za to.