Geocaching – zábava pro celou rodinu

Led 10, 2018 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Máte rádi jako rodina aktivní způsob trávení volného času? A doposud jste neslyšeli nic o geocachingu? Tak to se připravujete o spoustu zajímavého, které by vám rozhodně nemělo ujít. Dnes už není problém vlastnit chytrý telefon i GPS, která je pro hru zvanou geocaching podstatnou součástí. Pokud vás baví sport i turistika zároveň, nic vám nebrání se do této celosvětově hrané dobrodružné hry pustit.

V čem tkví pravidla geocachingu?

Okolo nás se nachází spousta míst, která jsou něčím zajímavá, a přesto nejsou tolik turisty vyhledávaná. Cílem geocachingu je objevit skrytou schránku, neboli kešku, na základě udaných zeměpisných souřadnic, které jsou uvedené na internetu. Tyto schránky jsou právě většinou na místech, kde byste je nikdy nehledali. Nemusí to být nutně pouze v přírodě, ale spousta kešek se nachází také ve městech.

S keškou se pojí zvláštnosti a zajímavosti, a tak se přirozenou cestou dovídáte informace, které by vám jinak zůstaly utajeny. Každá keška obsahuje logbook, do níž se zapíšete, když kešku objevíte. Logbookem často bývá jen kousek papíru, k němuž je přiložena tužka. Obojí nikdy z kešky neodnášejte, ale ponechte pro další objevitele, neboli geocachery. Někdy můžete v kešce najít i věci navíc, které si můžete vzít, a na oplátku tam nechat něco svého.

Pozor na mudly

Až budete vybírat kešku, vždy dávejte pozor, aby vás u toho nepozoroval někdo nezasvěcený. Mudlové – tedy ti, co nevědí – jsou všude okolo vás. Kešky je třeba před němi chránit a nedopustit, aby mudlové pronikli do světa geocachingu. Zní to jako ze ságy o Harry Potterovi, ale hlavním cílem této opatrnosti je ochránit kešky před poškozením nebo zcizením.

Abyste mohli geocaching vůbec hrát, měli byste se nejprve přihlásit na webu www.geocaching.com, který slouží k plánování a zaznamenávání nálezů kešek. Najdete zde také veškeré informace k jednotlivým keškám a můžete si také přečíst logy – zápisy ostatních buď o nálezu kešky, nebo naopak neúspěchu. A samozřejmě můžete přidat i zápis svůj vlastní.