Jak na studium v Austrálii

Led 3, 2018 | Životní styl

Dospěli jste během svého studia angličtiny k závěru, že by to chtělo změnu, a pokukujete po zahraničním pobytu v některé z anglicky hovořících zemí? Proč také ne, když s rodilými mluvčími máte větší šanci se cizí jazyk skutečně naučit na výborné úrovni.

Do Austrálie za vzděláním

Jedna z možností, která se nabízí, je odjet za studiem angličtiny do Austrálie. Krásná příroda, bílé pláže – turisticky atraktivní místa přímo lákají k návštěvě. Navíc Austrálie pro zahraniční studenty nabízí zajímavé studijní programy a kurzy. Jde totiž studovat nejen jazykový kurz, ale také kurz odborný, a to na různých úrovních škol – od těch základních, přes střední až po ty vysoké typu VET College. Ty odpovídají svým zaměřením českým VOŠ. Pro zahraniční studijní pobyt v Austrálii v délce půl roku si přichystejte asi 100 až 200 tisíc českých korun.

Kde se v Austrálii ubytovat

Nejlevnější variantou ubytování v Austrálii se jeví sdílené ubytování se spolubydlícími studenty v jednom domě nebo bytě. Je vhodné hlavně pro ty, kterým nevadí, že si svého spolubydlícího nemohou vybrat sami, a jsou ochotni obětovat něco ze svého soukromí. Průměrně takové bydlení se standardním vybavením vyjde na 150 AUD týdně.

Homestay – bydlení v rodině

Podstatně zajímavější variantou bydlení ale může být ubytování přímo v australské rodině. Tzv. homestay je velmi oblíbené i proto, že hostitelská rodina nabízí vlastní pokoj a neustálý kontakt s rodilými mluvčími. Navíc rodina většinou svého ubytovaného studenta provede nejbližším okolím a seznámí ho se vším, co potřebuje ke své orientaci v cizím prostředí. Homestay stojí přibližně 290 a více AUD týdně.

Pronajatá nemovitost v Austrálii – nejpohodlnější bydlení

Nejdražším a asi nejpohodlnějším ubytováním je bydlení v pronajatém bytě nebo domě. Výhodou je, že si můžete vybrat lokalitu, a to, kdo další s vámi bude bydlet. Při pronájmu nemovitosti je třeba složit vratnou kauci ve výši čtyřtýdenního nájmu a nájemné na dva týdny dopředu. Dosti nevýhodným se jeví časově náročný proces pronájmu, kdy se musí předložit doklad o výši příjmu a reference od zaměstnavatele.