4 rady na bolavý rozchod

Úno 28, 2018 | Rodina, Životní styl

Chodili jste spolu tak dlouho, dokonce jste již začali společně bydlet a sdílet každodenní starosti. A pak jakoby se karta obrátila, krize střídala krizi, až došlo na nejhorší. Váš vztah s přítelem vzal za své a rozpadl se. Jak přežít rozchod ve zdraví, když se na vás ze všech stran valí jen psychická nepohoda, smutek a deprese.

Čas zhojí všechny rány

Smutek, který se vám po rozchodu usadil v duši, musíte hlavně odžít. Rozhodně se nepouštějte ihned do sexuálního dobrodružství a na další vztah raději zapomeňte. Klidně smutněte, ale neupínejte se hned na hledání nového partnera pro život. Naučte se nejprve žít v souladu sama se sebou. Až budete opět šťastná, toho pravého snáze najdete. V mezidobí, kdy se vzpamatováváte z rozpadu vztahu, je možné, že byste natrefila jen na stejný osobnostní typ muže, se kterým jste se právě rozešla. A to asi nechcete. Dejte si čas a ten věnujte hlavně sobě.

Netýrejte se myšlenkami na minulost

Pokud už se musíte zabývat minulostí, myslete jen to pěkné, co jste se svým partnerem zažila. Již navždy se totiž stal součástí vašeho života. Společné fotografie neničte, možná byste toho mohla později litovat. Uložte je do nějaké krabice a schovejte. Až rozchod přebolí, budou milou vzpomínkou na dobu, kdy jste také bývala šťastná.

Zapomeňte na alkohol, drogy či přejídání se

Stres ze ztráty životního partnera ženy řeší různě. Velkou chybou je však zapíjet samotu do němoty alkoholem či propadnout dokonce drogám. Ani nadmíra jídla vás do psychické pohody opět nedostane. Možná na chvíli, jenže přejídáním byste si dopomohla akorát tak k nezdravé nadváze.  Pokud si potřebujete udělat nějakou radost, raději si kupte něco pěkného na sebe, zajděte si ke kadeřníkovi nebo na kosmetiku, zaplaťte si wellness pobyt.

Když je smutek moc velký

Někdy se stane, že nezvládnutý smutek pomalu přejde do deprese. Léčba tohoto stavu lidské psychiky by měla patřit do rukou odborníka, protože deprese je skutečná nemoc. Nemoc duše, s níž se většinou sami nevíte rady. Není ostudou, pokud vám lékař předepíše antidepresiva. Jsou to léky na depresi, které vám pomohou nastartovat v těle ozdravný proces.