Inspirace pro jarní dekorace bytu

Bře 26, 2018 | Bydlení

Je tu konečně jaro a tak si ho pojďme pustit i domů. Jarní dekorace dokonale zpříjemní a zútulní váš domov. Pro ty méně tvořivé a nápadité tu máme jednoduché triky na výzdobu bytu v jarním stylu. A také se podíváme na zajímavé tipy na zdobení velikonočních vajíček.

Nápady na jarní výzdobu bytu

Pro ty z vás, kteří nejsou zase tak moc kreativní a vlastní nápady na dekoraci svého bydlení nesypou z rukávu, tu máme přehled jarních dekorací, které dokonale oživí interiér vaší domácnosti. Jaro symbolizuje nový začátek, po zimě se příroda probouzí k životu a vše rozkvétá. Dominovat v jarní výzdobě by tak měly hlavně květiny, a to řezané nebo hrnkové. Další alternativou jsou přírodní materiály všeho druhu. Přeci jen se také blíží Velikonoce, proto by ve výzdobě měly zaujmout své místo i dekorace tohoto druhu.

Jarní květiny oživí interiér

Mezi typické jarní květiny, kterými si můžeme dekorovat byt, patří bezesporu tulipány, hyacinty, narcisy a primule. Tulipány a narcisy seženeme řezané v obchodě. Ideálně je tedy vhodné mít je ve váze na stole či polici. Narcisy se ale také dají sehnat hrnkové, v květináči, což znamená, že vám déle vydrží. V květináči také za pár korun pořídíte hyacinty a primule. Primule se hodí do truhlíků na venkovní parapety, hyacinty můžete mít doma. Ale pozor, jsou velice aromatické. Letošním trendem jsou také věnce z řezaných květin, které si můžete zavěsit na vstupní dveře.

Velikonoční výzdoba jako tradice

Velikonoce jsou tradičními svátky, které mají své specifické symboly. Mezi ně patří zajíčci, vajíčka, vrbové proutky a pomlázky. Jednoduchým nápadem na velikonoční dekoraci tak může být vložení několika obarvených vajec (nejlépe zbavených obsahu) do průhledné větší nádoby, sklenice nebo vázy. Následně můžeme dozdobit rozkvetlými větvičkami na jaře kvetoucích stromů či vrbovými proutky, lidově nazývanými „kočičky“. Barvy vajec by měly samozřejmě ladit s interiérem místnosti. Můžeme snad prozradit, že trendem v barvení vajíček jsou letos pastelové barvy.

Dalším typickým symbolem Velikonoc je zajíček nebo králíček. Motiv zajíčka by tak také rozhodně neměl chybět. Ať už zajíčci keramičtí, textilní nebo čokoládoví. Pokud máte rádi jednoduchost, jedním z tipů je obrys zajíce vyrobený z ohnutého proutí. Není to nic těžkého. Budete potřebovat nějaké proutí, lze samozřejmě v ideálním případě využít to vrbové, ze kterého ohnutím do kruhu či oválu (vždy několika proutků) a následným spojením vytvoříme nejdříve tělo, potom hlavu a nakonec dvě oválné uši. Všechny části k sobě připevníme a měl by tak vzniknout tvar zajíce. Ten si opět můžete zavěsit na vchodové dveře a dozdobit mašlí kolem zajíčkova krku a živými květy.

Originální nápady na zdobení velikonočních vajec

Pokud hledáte nějaký nový originální nápad na ozdobení vašich vajíček tak, aby každý koledník poznal, že jsou právě od vás, zde je pár tipů:

  • Vajíčka s peříčky: Pokud seženete i pár pírek od slepic, můžete buď vajíčka obarvit, nebo je nechat bílá, a jemně na ně nalepit slepičí peří. Vždy po jednom pírku. Jednoduché a originální.
  • Nápisy na vajíčku: V jednoduchosti je síla. Vajíčka tak stačí jen obarvit a slabým štětcem na ně pak velkým písmem napsat nějaká jarní a velikonoční hesla.
  • Vajíčkoví smajlíci: V době sociálních sítí děti jistě pobavíte vajíčky ve stylu emotikon. Vajíčka obarvěte na žluto a dokreslete jim obličeje dle emotikon (smajlíků), které běžně máte v komunikačních aplikacích.
  • Mimoni a Želvy Ninja: Další tip pro pobavení hlavně dětí. K tomu už bude také potřeba sehnat nalepovací umělá očka. V případě Mimoňů stačí vajíčka obarvit napůl modře, napůl žlutě, přilepit jim očka a nakreslit brýle. Želvy Ninja jsou snazší, stačí obarvit na zeleno, přidat barevnou pásku a na tu nalepit očka.
  • Vajíčkoví zajíčci: Pokud máte štěstí a máte bílá vajíčka, můžete z nich jednoduše udělat zajíčky. Stačí jim přilepit ouška a nožičky. Nezapomeňte jim dokreslit roztomilá očka a čumáček

Představivosti se meze nekladou. Pokud nelpíte na tradicích a chcete si letošní Velikonoce ozvláštnit, zkuste nějaké z těchto tipů. Originalita v sousedství zaručena.