Bavlněná vajíčka. Dekorace, která vás ohromí.

Dub 1, 2018 | Radíme, Rodina

Máte rádi netradiční dekorace, které ve vašem domě naladí sváteční atmosféru? Pro nadcházející Velikonoce, které jsou za dveřmi, máme tip na zajímavou dekoraci, při jejichž tvoření se rozhodně nudit nebudete. Jedná se o barevná bavlněná vajíčka.

Co budeme potřebovat?

Technika není nijak složitá. Základem je připravit vajíčka, která je nutno vyfouknout, což pro někoho může být nejtěžší. Pak už jen připravit bavlnky různých barviček a můžeme jít na věc. Samozřejmě nesmíme zapomenout kvalitní lepidlo.

Postup

Začátek bavlnky je nutné na začátek vajíčka řádně přichytit, třeba pevně přilepit, aby se bavlnka v průběhu nezamotala a dekorace držela v celku. Pak již nemotáváme bavlnku po celém vajíčku.  Po dokončení přebytečný konec ustříhneme a přilepíme konec bavlnky k vajíčku, aby vše drželo jak má.

Samozřejmě není nutné používat na celé vajíčko jen jednu barvu, barvičky lze i kombinovat, dle vlastního záměru a kreativní fantazie. Vždy je zapotřebí další barvičkou správně navázat na tu předchozí. To znamená začátek bavlnky pevně přichytit k vajíčku a dále namotávat.

Při troše trpělivost lze vytvořit úžasné velikonoční barevné dekorace. Doporučujeme používat co nejveselejší barvičky.  Zelená, červená, žlutá, oranžová nebo bílá vypadají krásně, kdež to například tmavá černá nemusí vždy působit dobrým dojmem.