Co zaručeně pomáhá na kocovinu

Dub 2, 2018 | Radíme

Kocovina je vskutku nepříjemná věc. Koluje spousta mýtů, které tvrdí jak vyzrát na kocovinu, ale jen málo z nich opravdu funguje. V tomhle článku se zaměříme jen na ty, které nám vždy fungovali a máme je osobně vyzkoušené.

Hodně tekutiny

Nejdůležitější je veliký příjem tekutiny, nejlépe čisté vody. Nejvíce účinná je voda ale ještě před samotnou kocovinou. Pokud se vám do sebe povede dostat veliké množství tekutin ještě před kocovinou, samotná kocovina pak bude daleko menší. Je to způsobené proto, protože bolesti hlavy jsou způsobené právě nedostatkem vody, kterou z našeho těla dostal alkohol. Pokud při pití alkoholu zvýšíme obsah tekutin v našem těle, kocovina se velmi zmenší.

Na kocovinu pamatujte již při pití alkoholu

Velmi dobré je například zapíjet každého panáka vodou a po příchodu domů na noc ještě dalšího půl litru čisté vody vypít. V tomhle ohledu je velmi dobré pivo, díky kterému do sebe dostáváte veliké množství vody automaticky. Právě proto kocovina po pivu bývá daleko přijatelnější, nežli po tvrdém alkoholu.

Syté a tučné jídlo

Určitě jste slyšeli, že na kocovinu funguje tučná jídla. Například vývar, smažené pokrmy a podobně. Tohle je pravda pouze z části. Takovéto jídlo kocovinu určitě nevyléčí, dokonce se nám často může po konzumaci přitížit. Po chvíli se nám ale zase uleví a pak už je nám celkově lépe. Pokud tedy samotné jídlo nevyhodíte ven a vydržíte prvotní reakci, určitě vám jídlo prospěje. Alkohol totiž ve vašem žaludku vytvořil kyselinu a celkově žaludek zatížil. Po konzumaci jídla se žaludek ozve, ale jídlo pomůže žaludek vrátit do normálního stavu a vám se postupně udělá lépe.

S jídlem ale opatrně

Nemůžete ale čekat zázraky a i přes syté a tučné jídlo si budete muset počkat, než se váš organizmus vzpamatuje a navrátí do původního zdravého stavu. K jídlu připojte dostatečné dávky tekutin v podobě minerálních vod a džusů, které pomohou do těla dostat zpátky potřebné látky, jež tělo ztratilo.