Jarní relax

Dub 7, 2018 | Radíme, Životní styl

Přišlo jaro. Tráva pomalu zelená, stromům naskakují pupeny. Zvířata se párují. Na nás lidi často jaro působí přesně obráceným způsobem. Kdekoho trápí jarní únava. Chuť ze života je pryč, spánek nestačí, i když ho je sebevíc. Poznáváte se?

Hoďte na chvíli starosti za hlavu. Nestresujte se neuklízeným bytem, nezatěžujte se vyvařováním. Odpočinek je nyní to, co nejvíc potřebujete. Zatočte s jarní únavou. Přichází jarní relax!

1. Odpoledne s knížkou a čajem

Knížky mají lidem co nabídnout. Přinášejí zábavu i poučení. Zkuste se jedno odpoledne věnovat pouze četbě. Udělejte si k ní čaj nebo kávu, vezměte si klidně i něco na zub.  Za pěkného počasí vyrazte číst někam na sluníčko. Radost ze čtení se tím znásobí.

2. Procházka, sport

Pohyb je velice šikovným pomocníkem k odlehčení hlavy, jelikož se při něm vyplavují hormony štěstí. Je na vás, zda se rozhodnete pro nějaký náročnější sport, nebo se jen projdete. I nevinná procházka vám může vykouzlit obrovský úsměv na rtech. A jaro je pro ni ideální období, co říkáte?

3. Příroda

Ruch města nepůsobí na psychiku dobře. Klid přírody je naopak dokonalý balzám na duši. Proto se snažte co nejvíce času trávit někde v lese nebo na louce. Pobyt v přírodě můžete jednoduše spojit s četbou nebo procházkou.

4. Wellness

K relaxaci bez pochyb patří wellness centra. Dopřejte si masáž, vymáchejte se ve vířivce. Zajděte si do sauny nebo solné jeskyně. Že vás na takové vymoženosti neužije? Napusťte si aspoň vanu a nechejte si namasírovat záda od někoho blízkého.

5. Výlety

Vyrazte někam na výlet. Povinnosti nechte doma. Den si pořádně užijte. Je na vás, jestli preferujete hory, zámky nebo třeba historická města. Rozhodně se ovšem vyhněte obchodním centrům nebo jiným přelidněným místům, zbytečně byste se stresovali. Stavte se někam na výborný oběd a sladký dezert. Přivezte si domů pěkný suvenýr.

S lehkou odpočatou hlavou najdete novou chuť do života. Vedle relaxu je k překonání jarní únavy důležitý také správný jídelníček. Dbejte na to, aby obsahoval co nejvíce ovoce a zeleniny. Nezapomínejte ani na dodržování pitného režimu.