Myslete včas na léto a vylepšete si svůj bazén!

Dub 16, 2018 | Bydlení, Radíme, Rodina

Rozhodli jste se užít si léto s plnou parádou, i když i v těch největších vedrech musíte do práce a dovolená u moře buď vůbec nepřipadá v úvahu nebo vám jen jediný týden zkrátka nestačí? Máte-li vlastní zahradu, pak vám k naplnění vašich letních snů určitě nechybí zahradní bazén, který vám vykouzlí malý kousek moře přímo před domem. Bazén si však zaslouží i náležitou péči, aby voda v něm vždy zářila čistotou i při největším dětském dovádění či vaší relaxaci po práci.

Křišťálově průzračná voda? Dokonalé bazénové zastřešení se postará nejen o čistotu!

Zastřešení bazénu je investicí, které rozhodně nebudete litovat. Díky němu se vám nejen nebude voda z bazénu vypařovat před očima, ale také zůstane mnohem teplejší. V chladnějších dnech a především přes noc se voda vlivem¨dokáže výrazně ochladit, díky krycí plachtě či praktickému zastřešení však zůstane teplejší a pokles teploty není tak výrazný.

Samotné zastřešení se pak postará i o výrazné prodloužení koupací sezóny, obecně se udává, že díky zastřešení se můžete koupat nejen během letních měsíců, ale už od dubna až do října. Krycí plachty i zastřešení také zabraňuje znečišťování vody prachem, hmyzem, pylem, popílkem i nejrůznějšími nečistotami od klacíků až po listy stromů. Pokud se navíc chcete naprosto spolehlivě postarat i o zabezpečení bazénu, aby do něj nespadly děti či domácí mazlíčci, zastřešení je nejspolehlivějším řešením.

 Bezpečnost především…

I vám samotným se může snadno stát, že před bazénem uklouznete a spadnete do něj, největší obezřetnost a stoprocentní hlídání je pak potřeba věnovat malým dětem. Nejde jen o uklouznutí a nějakou tu bouli či odřeninu, ale také přepadnutí dítka přímo do bazénu, což může mít fatální následky.

Jediným spolehlivým řešením je nespustit děti ani na okamžik z očí, pomoci si však pro naprostou bezpečnost můžete nejen zmiňovaným zastřešením, ale také důkladně promyšlenou terénní a povrchovou úpravou v okolí bazénu. Navíc si starost o své děti i domácí mazlíčky můžete pojistit s pomocníky a ochrannými prvky jako je bezpečnostní zábradlí či elektronický hlídač hladiny, který signalizuje pád do bazénu.

 Pečujte o vodu v bazénu s láskou a chytrými pomocníky!

O každý bazén budete muset pečovat, voda vás dokáže krásně osvěžit, ale bohužel se také kazí. To, jak moc času a energie vás péče o bazén bude stát, závisí již na samotném výběru bazénu a filtračního zařízení s cirkulačním čerpadlem.

Čistotu v bazénu pak můžete vyladit kombinací nejrůznějších druhů a typů automatických dávkovačů chloru a dokonce se můžete spolehnout i na bezchlórovou úpravu vody. Ta spočívá v pokrokových zařízeních jako UV lampa, slaná úprava vody i desinfekční ionizátor.

Děti zabaví sbírání nečistot z hladiny bazénu pomocí síťky, absolutní jedničkou jsou pak bazénové vysavače, které ze dna odstraní hrubé nečistoty, ale také nepříjemné řasy. Výrobci vysavačů nabízí modely manuální i plně automatické a samostatné, které můžete nechat běžet třeba přes noc a ráno je váš bazén připraven k vodním radovánkám.