Přestaňte řešit plavky a radši se zaměřte na pojistku, ať jste spokojení všichni

Kvě 4, 2018 | Radíme, Rodina

Kápla jste na výhodnou nabídku first minute dovolené a už začínáte balit věci, abyste si užila parádní dovolenou u moře. Přichází každoroční dilema, jaké plavky zvolit, kolik šatů vzít, jaké botky k nim. Je to důležité, ovšem počká to. Co ale rozhodně nepočká, je výběr správného pojištění, které ochrání vás i celou vaší rodinu. Jak ho bezpečně poznáte?

Výhodně pro jednotlivce i rodinu

Když vybíráte rodinné cestovní pojištění i pojistku pro jednotlivce, musíte vždy postupovat stejně. V první řadě je důležité se zaměřit na obsah pojistky. Je třeba se podívat na to, v jakých situacích a za jakých podmínek vás pojišťovna bude chránit – tj. kdy a v jaké výši za vás uhradí léčebné výlohy. Platí například, že pokud jste pod vlivem alkoholu nebo omamných látek, pojišťovna hradit výlohy nebude.

Může se také stát, že se rozhodne nehradit, protože jste neuposlechli asistenta nebo vůbec nekontaktovali asistenční službu. Dobře si tedy zapamatujte, že v případě jakýchkoliv potíží je nutné co možná nejdříve kontaktovat asistenční službu a s ní řešit správný postup. Číslo na ni tedy noste neustále u sebe. Výhodnou pojistku poznáte podle výše limitů. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Ideální výše pro běžné léčebné výlohy je 5 000 000 Kč.

Rychlé online řešení

Kdyby se náhodou stalo, že na pojistku zapomenete a zbývá vám do odjezdu třeba jen den, zase až taková tragédie to není. Dnes je totiž možné rychle sjednat cestovní pojištění on-line, zabere to jen několik málo minut. Platné je hned od druhého dne (musíte ho samozřejmě neprodleně zaplatit) a smlouva vám přijde na e-mail.

ERGO cestovní pojištění on-line

Myslete na vše!

Abyste byla vy i vaše rodina maximálně chráněni, zaměřte se ještě na doplňkové pojistky. Určitě se vyplatí mít pojištění odpovědnosti (více o něm zde), úrazu, storna a zavazadel