JAK SI NAJÍT ČAS NA CVIČENÍ?

Kvě 23, 2018 | Radíme, Životní styl

Chtěli byste do svého života zařadit více pohybu? Chcete zhubnout? Zlepšit svou kondici? Ale nemáte čas? Tak to jste na tom podobně, jako drtivá většina případů, u nichž kamenem úrazu není slabá vůle a neochota se změnit, nýbrž kritický nedostatek času. Hodinu či dvě navíc vám sice slíbit nemůžeme, zato vám ale prozradíme tipy, kde onu hodinu i dvě najít ve vašem diáři. Každý tam nějaký čas navíc má, jen ho nevidí!

1. URČETE SI PRIORITY, DEJTE ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL NA PRVNÍ MÍSTA

Jsou věci, které ani kvůli vytouženému pohybu neodsunete na druhou kolej, protože zkrátka nemůžete. K takovým věcem určitě patří rodina, domácnost nebo práce. Potom nezbývá nic jiného, než dát pohybu a zdravému životnímu stylu stejnou důležitost jako právě rodině, domácnosti a práci, zkrátka to nějak zkombinovat. Jak to bude vypadat v praxi? Stejně, jako když plánujete cokoliv jiného, si ten den naplánujete i čas pro pohyb. Například v 16.00 hod.,  když dovezu děti domů ze školy, jdu běhat a tečka.  Bude trvat, než si na to zvyknete. Časem to budete dělat automaticky.

2. OBJEDNEJTE SE VE FITNESS CENTRU, TAK NECOUVNETE

Dalším tipem, jak si na pohyb a zdravý životní styl najít čas je se někam objednat. To znamená ke specialistovi – k fitness trenérovi, k výživovému poradci a tak podobně. Pocit, že vás někdo očekává, vám nedovolí věc zanedbat a odložit. Na rozdíl od toho jóga, kterou si naplánujete sama v obýváku, se odložit dá, stačí 2-3  pádné výmluvy a je po cvičení!

3. CVIČENÍ SI ODBUĎTE HNED RÁNO

Noční sovy nejspíš moc nepotěšíme, ale pro ranní ptáčata máme dobrou zprávu. Spoustu ze cvičení a zdravého životního stylu lze stihnout ráno, když si budík nastavíte o něco dříve. Ráno je pro cvičení ideální doba – ostatní ještě spí a vy máte chvilku jen a jen pro sebe. Obvykle ráno nemáte tolik povinností, které by vás v cvičení omezovaly. Ještě předtím, než vypukne obvyklý humbuk příprav do školy a do práce si stihnete zaběhat, posilovat či si nachystat zdravé jídlo do krabiček. Nezapomeňte si v tento čas dát drobnou rezervu na sprchu a další věci, které by vás ráno mohly zdržet.

Výhodou ranního cvičení je fakt, že už v průběhu dne nemusíte hledat skulinky na cvičení.

4. VYUŽIJTE KAŽDOU VOLNOU CHVILKU, NEČEKEJTE, AŽ ZAHŘMÍ

Neplánujte a nečekejte. Máte půl hodinky volné předtím, než se vám dopeče maso a vy začnete servírovat na stůl? No tak honem, honem – udělejte alespoň 20 dřepů a 20 sklapovaček. Díváte se na oblíbený seriál? Stejně dobře ho uvidíte i z pozice na karimatce.

5. NEZAPOMÍNEJTE, ŽE KAŽDÝ POHYB SE POČÍTÁ

Na závěr nezapomeňte na to, že každý pohyb se počítá. Je úplně zbytečné lynčovat se tím, že jste si dnes nestihli zacvičit, když jste mezitím umyli okna a vypleli záhony. Mějte radost z každého pohybu, který uděláte.