Jak uklidnit pocuchané nervy?

Čvc 13, 2018 | Radíme

Chorvatsko, čokoláda a domácí mazlíček jsou tím pravým ořechovým…

Už toho všeho máte tak akorát? Pak zapomeňte na zdlouhavé rozebírání osobních problémů s přáteli a jiné zastaralé metody zvládání stresu. O tom, že stres člověka ohrožuje na zdraví, asi víte. Pak se dál nepřepínejte a vyzkoušejte osvědčené metody, které pomohou napravit vaše pocuchané nervy.

Ukazuje se, že jóga, meditace, čtení knížek, poslech hudby a posezení s přáteli již moc nefungují. Nová doba si žádá nové metody. Přečtěte si, jak dát svou psychiku opět do pořádku. Pomoci vám může činnost, kterou máte rádi, dovolená v Chorvatsku či jinde, ale i čokoláda anebo domácí mazlíček.

Dělejte, co máte rádi

Ačkoliv je meditace pro mnohé klíčem ke klidu a vyrovnanosti, pro druhého je meditace otrava. Při studii publikované v Journal of Consulting and Clinical Psychology 54 % účastníků dokonce hlásilo při meditaci ještě větší úzkost. Uvolnit vám pomohou činnosti, které děláte ze srdce rádi. Díky tomu se zbavíte tíživých myšlenek. Ať už je zahradničina, kreslení, fotografování přírody a cokoliv dalšího.

ChorvatskoVycestujte

Ideální stav je, když můžete na chvíli od všeho vypadnout. Najděte si na internetu třeba last minute Chorvatsko a vyrazte odpočívat. Jiné prostředí vám zcela určitě prospěje. A pokud to nebude zrovna Chorvatsko, tak jiné místo, kde se toužíte už dávno podívat. Vyberte si odpočinkovou dovolenou se spoustou zábavy, aby vás neměly špatné myšlenky čas přepadnout.

Vybijte si svůj vztek

Zatímco se dříve preferovalo, že se nemáte vztekat, nově se ukazuje, že držet v sobě vztek neprospívá. Přihlaste se třeba na hodinu boxu anebo zfackujte doma měkké křeslo. Vybouřením vzteku uvolní mozek méně stresového hormonu kortizolu, který má jinak na svědomí obezitu, srdeční onemocnění a další zdravotní neduhy. Nemusíte sprostě nadávat přímo viníkovi, ale v soukromí se vyřaďte a zanadávejte. V sobě to určitě nedržte.

Dejte si čokoláduDejte si čokoládu

Nacpávání se jídlem není sice dobrý nápad, jak si uklidnit nervy, ale pár kousků kvalitní hořké čokolády vám pomůže zklidnit nervy. Jen si z toho nedělejte zlozvyk a necpěte se pokaždé, když vás něco rozčílí.

 

 

domácí mazlíčekDomácí mazlíček

Dávno bylo prokázáno, že majitelé domácích mazlíčků žijí delší a spokojenější život. Zabořit nos do hebkého kožíšku a poslouchat vrnění kočky je tím nejlepším balzámem na duši. Přítomnost zvířete je podle psychologů lepší, než přítomnost přátel. Při svém výzkumu vědci zjistili, že krevní tlak a napětí bylo mnohem menší u lidí, kterým dělali společnost jejich psi nebo kočky.