Jak vyzrát na horko? Možností je několik

Čvc 27, 2018 | Bydlení, Radíme

Léto je pro mnohé z vás určitě velmi oblíbeným ročním obdobím. Tedy hlavně v případě, kdy nemusíte být zavřená v kanceláři, nebo doma. V takovém případě mohou být problémem hlavně vysoké teploty. Jak na ně vyzrát? Není to zase až tak složité, když víte jak na to.

Pořiďte si rolety

Co konkrétně ohřívá interiér vašeho domova? Jsou to sluneční paprsky. Mají celkem velkou sílu a dokážou vnitřní vzduch během chvíle ohřát na nesnesitelnou teplotu. Vaším cílem by mělo být to, že zamezíte přístup skrz okno. V tom pomohou levné venkovní rolety. Jsou skvělou možností, jak vyzrát na teplo i během klimatizace. Jednoduše je stáhnete a slunce dostane neprostupnou překážku. Navíc mají další klady. Jaké to jsou?

  • Eliminují světla z ulice
  • Eliminují hluk z ulice
  • Vytváří překážku zlodějům

Pomoci mohou i žaluzie

Řešení, které je velmi podobné. Ty mnoho lidí zafixované ve spojení s tím, že díky nim zvýší své soukromí, nebo eliminují oslnění sluncem. I ty však dokážou pomoci, pokud je vaším cílem vyzrát na horko. Kvalitní vertikální žaluzie stačí zatáhnout a i díky nim vytvoříte překážku, skrz kterou slunce neprojde. I toto řešení se do parných letních dní rozhodně hodí a chybu s ním neuděláte. Pokud žaluzie ještě nemáte, je nejvyšší čas na jejich pořízení.

Naučte se větrat

I toto je pro udržení přijatelné teploty důležité. Vždy větrejte jenom v místnosti, k aktuálně nesvítí slunce. Pokud si ráno ráda přivstanete, je to jedině plus. V době, kdy sluce ještě nemá takovou sílu, je vhodné otevřít všechna okna a vytvořit průvan. Díky němu nejenom dobře pročistíte vzduch, ale také docílíte toho, že váš interiér celkem dobře ochladíte. Sníží se v něm teplota, což eliminuje situace spojené s tím, že by se mohl rychle ohřát. I toto pravidlo si zapamatujte, jelikož spolu s výše zmíněnými radami patří mez osvědčenou volbu.