Nebydlete v podnájmu, investujte do vlastního

Čvc 22, 2018 | Bydlení, Peníze, Radíme, Rodina

Nebydlete v podnájmu, investujte do vlastníhoChystané změny v poskytování hypotečních úvěrů zmírní touhu po bydlení jen velmi mírně. Nízké úrokové sazby a možnost flexibilnějšího splácení hypotečních úvěrů je i vaší cestou k samostatnému bydlení. Pořízení vlastní nemovitosti je výbornou investicí!

Na skok na finanční trhy

Úroky u dlouhodobých úvěrů klesaly mnoho měsíců za sebou. Dostaly se na velmi příznivé sazby, které byly často nižší než dvě procenta. Tím se úvěry na bydlení staly výborným nástrojem pro financování nákupu nemovitého majetku. Touha pořídit si vlastní bydlení vedla k růstu poptávky a následnému růstu cen nemovitostí. Česká národní banka se sice různými opatřeními snaží zmírnit vysoký objem úvěrů na bydlení, zájem o nákup nemovitostí však klesá jen velmi vlažně. Proč? Protože jsou hypoteční úvěry i přes mírný růst úrokových sazeb stále neodolatelné!

Vyměňte podnájem za vlastní investici

Je nejlepší čas na to, abyste požádali o hypoteční úvěr. Do budoucna se dá očekávat opětovné zpřísnění podmínek a růst úrokových sazeb. Nepromeškejte dobu levných úvěrů na bydlení a zakupte nemovitost co nejdříve. Prohlédněte si nejrůznější hypoteční kalkulačky. Zjistíte, že výše nabízeného úvěru vám postačí pro pořízení nemovitosti. Dalším příjemným překvapením bude výše měsíční splátky. Často se stává, že výše splátky hypotečního úvěru je ve stejné výši jako nájemné. V některých městech a podle délky splácení se dostanete dokonce na nižší částku, než je vaše aktuálně hrazená splátka nájemného. Není důvod pro to, abyste nadále platili někomu dalšímu. Sjednejte si hypoteční úvěr a splácejte vlastní bydlení.

Proč si sjednat hypoteční úvěr:

  • aktuální příznivé úrokové sazby,
  • splácení vlastního majetku,
  • zjednodušení prodeje i předčasného splacení úvěru,
  • zhodnocení vlastní investice při opravách a vybavení.

Flexibilnější hypoteční úvěry

Dříve bylo velmi problematické prodat nemovitost, která byla zatížena hypotečním úvěrem. Obvykle jste museli čekat do konce termínu fixace, jinak vám hrozily vysoké sankce za předčasné splacení. To býval problém zejména v situaci, kdy jste chtěli prodat stávající nemovitost a zakoupit jinou. Dnes už je splácení hypotečních úvěrů mnohem jednodušší. Máte možnost každý rok vkládat mimořádné splátky a můžete značně zkrátit dobu splácení půjčky. Celý hypoteční úvěr je možné zaplatit i ve čtyřech splátkách. Jednodušší je také prodej nemovitosti s hypotékou. Banka vám může účtovat poplatek v maximální výši padesát tisíc korun, často však méně.

Podmínky hypotečních úvěrů nyní:

  • možnost mimořádných splátek,
  • předčasné splacení s omezenou výší sankce,
  • možnost předčasně splatit při nenadálých okolnostech.

Začněte vybírat nemovitost co nejdříve, ať stihnete financování za výhodných podmínek.