Přírodní tipy pro krásu aneb jak využít MED

Čvc 6, 2018 | Jídlo, Krása, Radíme

O tom, že med má pozitivní účinky na naše zdraví, není pochyb. Med si dáváme do čaje nejen když jsme nemocní a mnoho z nás ho využívá jako sladidlo místo cukru. Med má však mnohem více využití. Kromě toho, že ho můžeme použít v kuchyni, nám může pomoci s kožními problémy nebo roztřepenými konečky.

Kdy nám může med pomoci?

Suché rty

Trápí vás suché rty? Stačí si večer před spaním nanést na rty malou vrstvu medu. Jakmile se vzbudíte, vaše rty budou hladké, jako nikdy předtím.

Akné

Akné. Problém, který trápí většinu žen a to nejen v pubertě. Pokud vám vyskočí velký pupínek, naneste na něj med a zalepte náplastí. Nechte med působit přes noc. Ráno jej stačí jen umýt vodou.

V případě, že máte na pleti více než jeden pupínek, můžete vyzkoušet smíchat med se skořicí a nanést na obličej jako pleťovou masku. Skořice však není vhodná pro všechny tipy pleti, proto si nejprve zjistěte, jestli na ní nejste alergičtí.

Roztřepené konečky

Pokud vás trápí roztřepené konečky, stačí smíchat med s olivovým olejem a nanést nejlépe přes noc.

Mastná pleť

V případě, že vás trápí mastná pleť, smíchejte med s gelem z Aloe vera. Naneste ho na pleť večer před spaním a druhý den ráno pouze smyjte vodou.

Černé tečky

Na černé tečky smíchejte med s citronem a naneste. Můžete nechat působit chvíli, ale také přes noc. Citron však může být agresivní, proto smyjte radši dřív, pokud vás bude pleť hodně štípat.

Med je opravdu kouzelný.