Trápí vás hluční sousedé? Zlepšete zvukovou izolaci

Čvc 27, 2018 | Bydlení, Radíme

Pokud žijete ve velkém panelovém domě, nebo v podobném bydlení, tak je celkem jasné, že vás mohou trápit hluční sousedé. Ti nejsou ničím výjimečným. Pokud jste se s nimi zkoušela domluvit, ale tento krok bohužel nezabírá, je třeba zkusit i něco jiného. Máme na mysli zvukovou izolaci, která bude vaší dobrým pomocníkem.

Odhlučnit lze různá místa

Je jedno, na jakém místě se nacházejí právě ti sousedé, se kterými je spojený onen problém. Je dobré pamatovat na to, že umístit protihlukovou izolaci dnes můžete v podstatě na jakékoliv konkrétní místo ve vašem interiéru. Může to být tedy:

  • Na strop
  • Na podlahu
  • Na stěny

Díky tomu se vám povede zajistit to, že vytvoříte překážku, přes kterou hluk rozhodně neprojde. I když budou vaši sousedí stále velmi hluční, pro vás to nic neznamená. A to proto, že je neuslyšíte.

Oslovte specializovanou firmu

Určitě není vhodné, abyste se do jakýchkoliv větších akcí pouštěla jenom vy sama. To proto, že nemáte zkušenosti. Když se podíváte na to, jak na odhlučnění stěny, tak zjistíte, že existuje celá řada různých postupů. Už jenom proto je dobré oslovit odborníka. A když už ne a celou práci, tak alespoň na konzultace. Eliminujete tak situace, kdy váš celkový postup vyjde vniveč, jelikož jste během něho udělala celou řadu chyb.

Izolačních materiálů je mnoho

I to je důvod, proč je dobré oslovit profesionála. Ten pomůže také s tím, aby se zvolil ten pravý izolační materiál. My zabezpečíme odhlučnění tak, aby skutečně přineslo potřebné výsledky. Je totiž nutné říci, že nezáleží vždy jenom na tom, jaká je intenzita hluku, jelikož záleží také na tom, o jaký konkrétní hluk se jedná. Je rozdíl, zda jde o hlasitou hudbu, hádku, nebo jde třeba o klapání bot. Odborník tedy posoudí konkrétní zdroje a typy hluku a podle toho navrhne optimální typ izolační vrstvy, která bude opravdu fungovat.