Zlato místo peněz

Zář 23, 2018 | Peníze, Radíme

Chtěli byste své peníze bezpečně uložit, ale nevíte, jakou nejvýhodnější formu vkladu zvolit? A co takhle uložit své volné peněžní prostředky do zlata, tedy do komodity, která nikdy neztratí svou hodnotu? Bojíte se, že tento způsob uložení peněz není bezpečný či že je až příliš složitý? Mýlíte se! Přesvědčte se sami o tom, jak jednoduché může uložení do zlata být.

Proč investovat peníze do zlata?

Zlato je každopádně jednou z komodit, která je jedinečná především tím, že se na ní v žádném případě nevztahuje žádná daň. Tudíž v případě, kdy se rozhodnete své peníze uložit do tohoto cenného kovu, nemusíte se obávat toho, že by na vás někdo vyrukoval s 21% sazbou DPH. Naprosto legálním způsobem tak můžete zhodnotit své peníze, bez toho aniž by vás trápilo přiznání daně i aktuální ekonomická situace v zemi. Jediným omezením je platba za zlato v hotovosti, jelikož je žádoucí, aby prodejce nepřijal více peněz v hotovosti než je hodnota 250 gramů zlata. Zlato je ale jedinečnou zárukou toho, že bez ohledu na to, co se právě děje na ekonomickém poli, neztrácí tento cenný kov svou specifickou hodnotu.

Pro zlato nemusíte cestovat do ciziny

Dávno již odzvonilo dobám, kdy bylo nutné pro tento cenný kousek kovu cestovat až daleko za naše hranice. Podmínky pro nákup zlata jsou totiž naprosto identické po celé EU. Bezpečně a navíc i pohodlně ho tak můžete nakoupit i na území České republiky. Například v obecním domě v Praze, naleznete největšího dovozce investičního zlata u nás. Jeho nabídka zahrnuje výhradně kvalitní švýcarské slitky, jakými jsou kupříkladu Munze Osterreich, Argor-Heraus či Pamp. Všechny dostupné velikosti naleznete na stránce investiční zlato. Každý den je cena jednoho slitku naprosto jiná, tudíž máte stoprocentní jistotu, že nakupujete tento kov vždy za jeho aktuální cenu.

Nevolte nákup zlata na splátky

Takzvaný nákup zlata na splátky je velmi rizikový. Jedná se totiž o situaci, kdy si své slitky zlata odnesete až za mnoho let, což se v podstatě nevyplatí. Toto takzvané „spoření do zlata“ tak raději nezkoušejte.