Make-upové trendy pro letošní podzim

Zář 24, 2019 | Krása

Ať chceme nebo ne, letošní podzim už je tady. Ne každý je milovníkem tohoto ročního období, jelikož na některé může působit až depresivním dojmem, ale na všem se dá najít něco krásného. Pro ženy podzim může také znamenat nástup nových trendů, které se samozřejmě dotkly také světa make-upu. Pojďme se tedy podívat na ty nejzajímavější z nich!

1) Pleť

Letošní podzim matné pleti odzvonilo a velkým trendem je rozjasněná tvář s takzvaným „dewy“ finishem. Majitelky suché i mastné pleti tedy mohou jásat. Ale nezapomínejme na to, že žádný make-up bez kvalitní péče o pleť nebude vypadat dobře! Zejména v chladném období je důležitá hydratace pleti, jelikož může trpět na vysoušení. Stejně tak neustále hydratujte rty. A o pravidelném a důkladném odličování snad ani nemusí být řeč.

Velkou oblibu také získá výraznější tvářenka, která bude lemovat téměř celé tváře. V tomto případě bych se trendy stáhnout nenechala a nosila především ten způsob aplikace tvářenky, který Vám lichotí.

Velkou oblibu také získá konturování a bronzování, díky kterému si budeme moct připomenout Sluncem ošlehané tváře.

Rozjasňovač bude také velmi důležitým prvkem při Vašem líčení, ale trend velkého rozjasňování je v oblibě už delší dobu. Takže pokud milujete rozjasňovače, i podzim bude Vaším obdobím.

Opravdu velkou oblibu získá tzv. No-makeup look, při kterém jen lehce sjednotíte pleť, zakryjete nedokonalosti a celý look můžete doplnit například výraznou rtěnkou, ke které se za chvíli také dostaneme. Jde především o docílení bezchybně vypadající pleti bez viditelného nánosu make-upu.

2) Oči a obočí

Co se týče očí, na denní líčení bude trendy dělat jemné a nude kouřové oční stíny, které budete moci ozvláštnit výraznou barevnou linkou.

Jelikož se k podzimu začínají vázat i plesy a různé společenské akce, velkou dominantou budou třpytky a výrazný večerní look. Pokud si nejste v tvorbě výrazného make-upu jisté, můžete využít i služeb makeup artistek, které z Vás udělají hvězdu večera.

Obočí je dominantou obličeje a jeho úpravy byste rozhodně neměly podceňovat, protože má velký vliv i na celkový výraz tváře. Pro tento podzim bude v kurzu spíše přirozenější a méně výrazné obočí.

3) Rty

Podzim je doménou pro tmavé a výrazné rty a ani letos tomu nebude jinak. Takže, dámy, konečně po létě můžete vytáhnout tmavě fialové, vínové, červené a hnědé rtěnky, teď je totiž jejich doba! Nezáleží příliš na textuře rtěnky, protože se do kurzu dostávají také lesky na rty a hydratační rtěnky s lesklým efektem. Out ale také rozhodně nebudete s matnými rtěnkami, které jsou trendy už poměrně dlouho.

Jen nezapomínejte chvíli před aplikací rtěnky nanést balzám na rty, ať jsou krásně hydratované a bez šupin, Zvláště u tmavých a matných odstínů jde vidět každá nedokonalost na rtech. Také celé líčení musíte přizpůsobit tomu, jakou na sobě máte rtěnku. Neberte si tedy například červenou rtěnku, pokud máte výrazné líčení očí, mohlo by to působit přemalovaně, až lacině.

4) Manikúra

Dalším klišé podzimu jsou tmavé nehty. Nejčastější jsou různé odstíny vínové, červené, černá, šedá apod. Já osobně se na tyto odstíny velmi těším, jelikož je mám nejradši. Základem pro krásnou manikúru jsou zdravé nehty. Pokud Vám nebyly geneticky dány, zkuste to dohnat pomocí výživových doplňků a rozhodně vyzkoušejte i různé zpevňovače na nehty, dají se sehnat za pár korun v drogerii a udělají velikou službu. Určitě byste neměly podceňovat top coat, který urychlí schnutí laku, zvýší jeho výdrž a navíc dodává krásný lesk.