Pončo – stylový a funkční oděv na dovolenou

Úno 23, 2020 | Životní styl

Chystáte se na dovolenou k moři či do kempu, kde se dá koupat? Pak si s sebou rozhodně nezapomeňte zabalit pončo. Řeč přitom není o klasickém módním ponču, ale o ponču určeném speciálně pro pobyt u vody.

Ano, čtete správně, i takovýto užitečný produkt, jenž se brzy stane i u vás nezbytným doplňkem pro vodní sporty a chill out na pláži, se dá na trhu sehnat. Ponča na pláž si však v mnohém nezadají ani s těmi módními, tj. nebojte se, že budete vypadat špatně.

Pokaždé, když si jej oblečete, budete potěšeni jeho líbivým vzhledem. Pončo si navíc můžete vybrat v několika různých barevných variantách, přesně podle toho, jaký styl plážového oblečení preferujete.

Primárně se tato ponča vyznačují skvělými užitnými vlastnostmi a multifunkčností – plní v zásadě tři klíčové funkce.

První z nich je funkce zakrývání vašeho těla při převlékání z mokrého oblečení, respektive plavek. Již nikdy více nebudete muset řešit, jak se při převlékání schovat pod ručníkem. Pohodlí, to je oč tu běží.

Udrží vás v suchu a teple

Další z předností je pak skutečnost, že vzhledem k tomu, že je pončo vyráběné z vysoce savého materiálu, lehce připodobitelnému třeba k ručníku, tak jej můžete používat i jakožto osušku.

Pončo osuška je tedy nesmírně praktickou záležitostí, jež vás navíc jednou provždy zbaví starostí s neustálou kontrolou toho, zdali jste si na hotelu náhodou nezapomněli ručník. Ručníkové pončo si jednoduše oblečete a vyrazíte na pláž.

Poslední, leč samozřejmě ne nejméně důležitou funkcí ponča k vodě, je zajištění maximálního pohodlí a komfortu během jeho nošení. O něj se krom již zmiňovaného příjemného a savého materiálu, jenž vás pokaždé udrží v suchu a teple, starají i široké rukávy, díky nimž se v ponču budete cítit vzdušně a volně.

Skoro nepoznáte, že jej na sobě vůbec máte. Nápomocná je i kapuce, která se dokáže postarat jednak bezpečí mokrých vlasů, a zároveň brání profouknutí při silném větru.

Dovolenková ponča k vodě jsou vhodná pro děti i dospělé

Pončo můžete na dovolenou zakoupit a přibalit nejen sobě, ale i celé rodině. Kupříkladu ponča pro pány se mohou hodit všem milovníkům jízdy na surfu nebo potápění, v obou případech je po opuštění vody skvěle osuší.

Dámské pončo se stane vítaným společníkem po koupání v teplém moři a během odpočinku na prosluněných plážích.

V obchodech je k dostání i dětské pončo pro ty nejmenší. To má kromě všech již zmiňovaných kladných vlastností dále i tu schopnost, že napomáhá chránit dítě před slunečními paprsky.

Vaše ratolest tak zůstane nejenom v suchu, ale zároveň se nespálí, obzvláště v kombinaci s opalovacím krémem. Ponča tak na vaší dovolené rozhodně nesmějí chybět. Více na mysticstore.cz