Dětské a kojenecké oblečení

Kvě 28, 2020 | Radíme, Rodina

Móda jde neustále dopředu, není tedy nic zvláštního, že i dětem můžete obléci kvalitní, ale zároveň i stylové oblečení. Buďme upřímní, každý chce, aby ty naše holčičky vypadaly jako princezny a chlapečci jako slaďouši.

Oblečení pro kojence

Při oblékání kojenců je důležité hledět na počet vrstev. Všeobecně platí, že by kojenci měli mít o jednu vrstvu více, než mají na sobě rodiče, není tedy vhodné obléknout dítě do jedné teplé kombinézy, a nemít prostor případně něco svléknout. Kvantita oblečení se také odvíjí od ročního období, které venku právě panuje, i přesto je vhodné mít rezervní oblečení, kdyby se počasí změnilo, nebo vám ho děti poblinkaly.

Základní vrstvy

  • Body – základem každého oblékání kojence bývá body, které je většinou s dlouhým rukávem, jen v extrémních horkách je vhodné vytáhnout krátký rukáv, nikdy nedávejte kojencům body, které je zcela bez rukávů, ramínka by měla být stále zakryta, aby nedošlo k prochladnutí.
  • Dupačky – dupačky jsou přežitek již několik let, v dnešní době jsou využívány především legíny, které jsou doplněny o ponožky. Na druhou stranu dupačky mají své výhody, nevznikají u nich mezery mezi koncem nohavic a ponožkou, je tam mnohem menší riziko nastydnutí.
  • Čepička – pokrývka hlavy je nezbytná i v letním období. Volit můžete např. pletené čepičky nebo šátky, hlavním úkolem je, aby měli kojenci zakryté uši.
  • Svetřík – pro chladnějšídny nebo večery v létě, volte svetřík.

Zimní období

Během zimního období, kromě základních vrstev, využijete i teplou kombinézu. Není-li dítě v kočárku, kde je v teple fusaku, ale třeba v nosítku nebo šátku, přidejte pod kombinézu po jedné vrstvě na horní i dolní část tělíčka

Vhodné oblečení pro jakékoli roční období si můžete prohlédnout zde: https://www.uberusky.com/kojenecke-obleceni/

Velikostně se vyplatí kupovat vždy oblečení ve větší velikosti, neboť miminka mohou mít oblečení ohrnuté vždy, ale do menších se nevejdou nikdy.

Dětské oblečení

Oblékat starší děti bývá již náročnější. U batolat již body nejsou příliš oblíbená, neboťděti nestíhají včas na nočník, když si musí rozepínat body. U dětí ve školním věku zase přichází touha mít stejné oblečení, které mají i spolužáci a kamarádi. U starších dětí se také kupuje kvalitnější oblečení, které musí vydržet déle, než z nich děti vyrostou.

Máte-li přesný přehled o mírách a velikostech svých dětí, můžete nakupovat z pohodlí domova, stačí jen kliknout na https://www.uberusky.com/detske-obleceni/ a vybrat si oblečení, které bude přesně odpovídat vašim požadavkům.