Elektroskútr versus elektrokoloběžka

Čvn 16, 2021 | Radíme, Životní styl

Rádi byste se rychle a efektivně přepravovali ve městě nebo se vám nechce neustále chodit po příliš dlouhých cestách na vesnici? Pořiďte si elektroskútr nebo elektrokoloběžku. Poradíme vám jak na to a co vám pomůže vybrat si tu nejlepší variantu, která vám sedne.

Výhody a nevýhody elektroskútru

Elektrický skútr je ekologická forma přepravy, která nijak nepoškozuje životní prostředí. Hlavní výhodou skútru je jeho snadné nabíjení do jakékoliv zásuvky. Hodí se na popojíždění po městě, za nákupy nebo vyřizováním. Je lehký a snadno manipulovatelný, zvládnou jej i lidé se slabší a nízkou fyzickou kondicí.

Hlavní výhodou elektroskútru oproti elektrokoloběžce je to, že se spíš hodí na pojíždění za nákupy. Některé skútry mají úložný prostor a tam si můžete odložit své nákupy. Rovněž pokud máte problémy udržovat neustále rovnováhu a chcete si užít pohodlí, pořiďte si raději elektroskútr.

Elektroskútr se hodí na delší tratě. Udržovat rovnováhu na elektrokoloběžce sice není namáhavé, ale nějakou tu sílu do toho vložit musíte a na elektroskútru jen sedíte. Je to pohodlnější při delších trasách. Pořiďte si jej, když jste žena, která neustále chodí s velkou nákupní taškou nebo osoba, která si potřebuje při jízdě odpočinout.

Výhody a nevýhody elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka je moderní dopravní prostředek, který je určen k přepravě, ale také k zábavě. Na rozdíl od elektroskútru slouží spíše k přepravě na kratší vzdálenosti nebo rekreačnímu ježdění. S menšími typy elektrokoloběžek se dají dělat různé triky, které na skútru možné nejsou.

Na elektrokoloběžce můžete jezdit po cyklostezkách, které jsou vyhrazeny v rámci chodníku, proto je mnohem bezpečnější. Nejste tak ohroženi dopravním provozem a nemůže vás srazit auto. Silniční provoz je klasifikuje jako dopravní kolo.

Elektrokoloběžky se jednoduše ovládají a nemusíte s nimi parkovat jako s elektrickým skútrem nebo kolem. Nemáte tak obavy, že vám bude ukradena. Můžete s ní jít i do obchodu nebo na úřad, či do tramvaje nebo autobusu. Což se hodí v případě, kdy vám dojde baterie a nestihnete si ji nabít. Elektrokoloběžku snadno převezete i v autě.

Hodí se na cesty do školy nebo do práce, ale i na krátké výlety do okolí. Elektrokoloběžku si můžete sbalit do auta a vzít na cestu do tuzemska nebo zahraničí a jezdit s ní na místě. Je to dopravní prostředek hodící se spíš na sport a zábavu než na přepravu nákladů, jako je nákup. Na elektrokoloběžce je sice košík, ten je však malý a vejde se do něj jen příruční zavazadlo. Příliš neforemný nákup by vás převažoval a bránil vám v udržení rovnováhy.

Je vhodná pro dospělé i děti, kteří mají dobrou nebo standartní fyzickou kondici. Při výběru je vždy potřeba zohlednit, co od svého dopravního prostředku očekáváte. Jestli popojíždění za nákupy nebo sportování, či běžnou dopravu do práce a domů nebo dlouhé výlety do přírody.