Škrabadla pro kočky

Čvn 29, 2021 | Radíme

Jste majitelem kočky a zvažujete, že ji také vybavíte škrabadlem? Nevíte však, proč a jaké škrabadlo pořídit právě pro tu vaši? V dnešním článku vám shrneme, proč pořídit škrabadlo pro kočky, a také které z našeho eshopu vybrat.

Proč pořídit škrabadlo pro kočky

Škrabadlo byste měli pořídit především v případě, že máte kočku doma a chcete co nejvíce zamezit kočce ve škrábání vašeho nábytku. Pokud je kočka především doma a škrabadlo ji nepořídíte, nejspíše váš nábytek, zejména gauč a jiný látkový nábytek, moc dlouho nevydrží.

Proč má kočka za potřebí škrábat?

Možná se nyní ptáte, proč kočky škrábou nábytek.

Jedná se o kočkovité šelmy a jejich geny nezapřete. Škrábání patří k jejím přirozeným instinktům. Díky škrábání se starají kočky o své drápy, obrušují si je a také si pomocí škrábání značkují prostředí.

Především pro kočky, které máte doma, je potřeba pořídit škrabadlo.

Pokud vaše kočka chodí často také ven, může si jednoduše obrousit drápky o jakýkoli strom nebo třeba kámen. Pokud však máte kočku pouze doma, pořiďte ji škrabadlo.

Jak vybrat správné škrabadlo

A nyní se už podíváme na samotný výběr škrabadla pro kočky.
Na trhu a také na našem eshopu najdete široký sortiment, ze kterého si vybere každý majitel a spokojená bude každá kočka. Jak ale vybrat to správné?

Je třeba zvážit následující.

  • Kam škrabadlo přijde
    Nejprve se rozmyslete, kam škrabadlo chcete umístit a dle toho vybírejte.
    Podle místa, kam škrabadlo postavíte, volte velikost škrabadla. Zvažujte také výšku, šířku a zda bude na daném místě škrabadlo stabilní.
  • Povaha kočky
    V potaz berte také povahu vaší kočky.
    Zamyslete se, zda si vaše kočka ráda hraje s různými kuličkami, pírky, provázky apod. Dle toho volte také škrabadlo. Existují obyčejná škrabadla, ale také vylepšená o různé provázky, míčky a mnoho dalšího.

Pokud máte koček více, určitě je třeba vybírat ze škrabadel větších.

Každá kočka má ráda výšky, ale ne už každá bude chtít lézt na škrabadlo a ležet na něm. Což je další parametr, který je třeba při výběru zvážit.