Sháníte minimalistické hodinky? Máme pro vás tip na takové, které jsou svěžím vánkem ze severu

Čvc 2, 2021 | Krása, Radíme, Životní styl

Hodinky jsou nejen praktickým pomocníkem, který nedovolí, abychom přišli na schůzku pozdě. Jsou také doplňkem, který dokáže rozzářit outfit a ozdobit zápěstí. Vybrat takové, které budou natolik univerzální, aby se hodily ke všemu, ale zároveň zůstaly nepřehlédnutelné, je umění. Takové hodinky zvládá nabídnout třeba populární švédská značka, jejíž příběh se začal psát v roce 2011, a od té doby se těší celosvětové oblibě. Ať už sháníte ty pravé pro vás nebo takové, které dáte darem, přečtěte si pár tipů, jak vybírat, abyste nešlápli při koupi vedle.

V jednoduchosti je krása

Zatímco dříve bylo trendem nosit velká loga na všech kouscích oblečení, dnes se ve světě rozmohla jiná móda. Móda minimalismu. Masivní nápisy a výrazné doplňky se tak proměnily v decentní linie a módní svět se snaží věci prostě zjednodušovat. Výjimku netvoří skandinávská značka Daniel Wellington, která ani novými kolekcemi nemění své rituály. Zůstává u stylově jednoduchých variant, které nikoho neurazí, za to nejednu z nás nadchnou.

Jak vybrat ideální hodinky pro vaše potřeby?

Zatímco masivní sportovní hodinky obvykle nevezmeme k plesovým šatům, stříbrné kulaté hodinky jsou o dost univerzálnějším kouskem, který naopak můžeme vynést, i když jsme oblečeni spíše sportovně. Hranaté hodinky působí příjemným elegantním dojmem, hodit se tak budou k saku do práce i na romantickou večeři. Co se týká barev, obvykle je na výběr varianta zlatých a stříbrných šperků, pozadu nezůstává ale ani růžové zlato. Právě barvu hodinek je vhodné sladit s doplňky, které jinak běžně nosíte, a to tak, aby se vzájemně doplňky barevně netloukly.

Hodinky jako ideální dárek pro vaše blízké

Šperky a hodinky jsou dárkem, který neomrzí. Darovat je můžete k jakémukoliv životnímu jubileu, k výročí svatby nebo k dokončení studia. Díky možnosti gravírování se mohou hodinky stát významnou součástí našich šperkovnic, která nám vždy připomene, proč jsou pro nás právě tyto hodinky tak vzácné.
Čínská pověra ale praví, že bychom hodinky neměli darovat jen tak. Aby tenhle dárek nepřinesl smůlu, měli bychom k nim přiložit drobnou minci, kterou nám obdarovaný zase vrátí zpět. Tím si hodinky vykoupí, a tak pověru zažene. Zároveň v sobě hodinky nesou symboliku toho, že si s obdarovaným přejeme zastavit čas – proto jsou právě hodinky častým dárkem pro někoho, s kým ten náš čas opravdu rádi trávíme. Zvolte jemné, decentní a kvalitní dámské hodinky, které budou obdarovanou těšit každý den.