Léto přeje lásce, kde najít tu pravou?

Srp 12, 2021 | Radíme, Životní styl

Léto a konečně i zmírnění protikoronavirových opatření přejí seznamování. Kam vyrazit, pokud prázdninové dny nechcete letos trávit sami, ale v páru?

Svatby, oslavy narozenin a další akce

Léto přeje nejrůznějším oslavám, ať už se jedná o narozeniny nebo svatby. Mnozí mají potřebu se sejít i bez významnějšího důvodu s těmi, které teď delší dobu nemohli vídat.
Pozvali vás známí na letní grilovačku? Berte to jako dobrou příležitost k seznámení. Řada lidí se seznamuje právě díky svým známým a kamarádům. Je to logické, dává vám to šanci obklopit se lidmi, kteří budou vaše „krevní skupina“. Přátelé by si na oslavu pravděpodobně nepozvali někoho, kdo je úplně jiný než vy a potenciálně by se k vám vůbec nehodil. Odhoďte tedy obavu z toho, že všichni dorazí s doprovodem a vy zůstanete u stolu o samotě.
A pokud zrovna nikdo nic nechystá, můžete rovnou uspořádat letní párty i vy. A dopředu svým přátelům avizujte, že pozvat i jejich známé je, pochopitelně v rozumném počtu, povoleno.

Dovolená

Dovolená je typickým místem pro letní lásky. V tomto případě si však raději nemalujte vztah, který skončí svatebními zvony.
Z románku můžete odnést v lepším případě zlomené srdce. Ať už proto, že váš objekt zájmu to s vámi nemyslí úplně vážně, případně časem vypluje na povrch, že jste měli být pouze letním flirtem, neboť nový objev je tak trochu zadaný. V tom horším vám však budou horké dny připomínat i nějaké ty zdravotní následky, kterými vás potrestá to, že jste v návalu vášní nepomysleli na ochranu. Psychologové však navíc varují, že letní lásky mnohdy nepřežijí „srážku s realitou“ a návrat do běžného života plného povinností. V tomto bodě se často odhalí absolutní rozdílnost povah a odlišné priority.

Letní festival nebo koncert

Prázdninové měsíce jsou oblíbenou dobou konání letních festivalů nebo koncertů pod širým nebem. Ať už vyrazíte sami nebo s partou přátel, kolem vás se to bude doslova hemžit nezadanými fešáky nebo single krasavicemi.
A pokud už jste se ocitli právě na stejném koncertě, je slušná šance, že alespoň něco máte společného. Trapné ticho jako při obligátním posezení u kávy či vína nehrozí, probrat můžete rovnou aktuální playlist. A o program na budoucí randění máte minimálně z části rovněž postaráno.
Těm nesmělým může dodat více odvahy i trocha alkoholu, o který na tomto typu akcí rozhodně nebývá nouze. Ale pozor, s něčím silnějším k pití to určitě nepřehánějte.

Sportovní aktivity

Kolo, kolečkové brusle, pro adrenalinové nadšence například sjíždění raftů. Dejte šanci podobným organizovaným výletům, konkrétní téma vás totiž dokáže velmi dobře spojit s adeptem či adeptkou na ideální protějšek.
Nelákají vás hromadné aktivity? Individualisté si mohou například pomocí skupin na sociálních sítích najít někoho, s kým budou moci běhat, jezdit na kolečkových bruslích a podobně. Kdo ví, možná nezůstane jen u běhání a dotyčný se promění rovnou v parťáka na zbytek života. Pak se vám budou hodit třeba i trička pro zamilované páry.
Pokud nejste zrovna sportovní typ, vyrazte se jen tak projít. Jako „rekvizitu“ si do parku můžete vzít například svého psa. Roztomilý chlupáč zaručeně odbourá ledy a přispěje k tomu, že se seznámíte s osamělým milovníkem či milovnicí zvířat. Vyvenčit můžete i nějakého toho opuštěného čtyřnohého miláčka z útulku. Nemáte-li psa, vypravte se ven s knihou, možná váš literární výběr někoho zaujme.