Nákup léků na internetu se může i vymstít

Dub 4, 2012 | Krása, Životní styl

Tisíce preparátů slibují zázračné zotavení, či vylepšení jednotlivých partií doslova přes noc. Každý výrobce se tváří jako by narazil na nekonečné poznání a držel v tajnosti elixír mládí. Líbivé slogany a ještě lákavější cenová nabídka dělá z internetového nákupu léků moderní trend, má to ovšem jeden malý háček. Léky nakoupené přes internet vám mohou i ublížit.

 

 

Štíhlá a krásná přes noc

Ženy touží po štíhlém a krásně vytvarovaném těle. Muži zase po štíhlých ženách, kterým by mohli předvádět svou velkou muskulaturu. Diety ani cvičení nezabírají nebo se na kýžený výsledek musí čekat velice dlouho. To, jak sami víte, není v dnešním světě příliš atraktivní. Jak se zdá, tak jediná cesta vede přes zázračné pilulky. Stačí polknout a během několika málo dní se stanete ženou bojující o přední místa v pánských magazínech, alespoň tak se prezentují reklamy spojené s touto oblastí. Proč bychom se měli zdržovat cestou k lékaři, když je na internetu vše ihned dostupné a tak levné?

 

Zkracování cesty do lékárny přes net

Pokud patříte mezi pravidelné zákazníky virtuálních lékáren, tak byste měli zvážit všechna rizika s tím spojená. Podle lékařů jde o hazard s vlastním životem. Na internetu se můžete setkat s klamnými prodejci a to se vám může stát osudné. Zdraví máme jen jedno a z těchto důvodů se vyplatí být obezřetní. Čísla jsou opravdu varující. Téměř polovina prodávaných léků byla prohlášena za závadné, ba přímo život ohrožující. Jedná se o vedlejší příznaky selhávání orgánů, zvracení, malátnost, špatné prokrvování celého systému. Na internetu nemáte žádnou záruku, že se v preparátu opravdu vyskytují účinné látky, takže spíše jde o ruskou ruletu, kde čekáte, jestli na vás padne černý Petr či nikoliv.

 

Zájem je o podporu potence

Největší zaznamenaný zájem je o léčiva na podporu potence, ale i o pilulky na hubnutí nebo o anabolické steroidy. Všechny výše zmiňované preparáty jsou běžně k dostání pouze na předpis po důkladné prohlídce lékařem, kde se zohlední váš aktuální stav. Nelegální přípravky jsou atraktivní z hlediska finanční přijatelnosti. Mnohdy se prodávají pod obvyklou cenou a to řádově v několika desítkách procent. Podle nedávných průzkumů se zjistilo, že přes 50 % lidí nakupuje pouze podle ceny a z toho těží pokoutní prodejci nekvalitního léčiva. Lidé se tímto způsobem vyhýbají návštěvě lékaře s choulostivým problémem a raději volí anonymní cestu k vyřešení svých intimních komplikací.

 

Odkud se berou?

V letech 2009 se k nám padělky nejčastěji dostávaly ze Spojených arabských emirátů, téměř 75 %. Mluvčí SÚKL vypověděl, že kdyby lidé jen na malý moment zahlédli prostředí, ve kterém se léčiva zhotovují, tak by je nevzali ani do ruky. Celkovou hmotnost a tvar pilulek dotvářejí průmyslová leštidla, inkoust do tiskáren, a silniční nátěry. Zní to sice neuvěřitelně, ale to je ten pravý důvod, proč se tyto preparáty pohybují v tak nízké cenové hladině. Dávejte si raději před nákupem těchto pilulek pozor a vždy zajděte nejdříve ke svému lékaři. Kupujte si vždy výrobky, které mají potřebné certifikáty pro prodej v EU nebo ČR a raději upřednostněte lékárny.

 

Foto: Pixmac.cz