Nejzamilovanější filmy všech dob

Kvě 17, 2012 | Životní styl

Je květen, lásky čas. Tato doba přeje všem zamilovaným a k něm patří chvíle bez dechu, lítání v oblacích a víra, že láska je věčná a vždy zvítězí. K romantickým společně prožitým večerům bezpochyby patří i romantické filmy. Víte, jaké filmy jsou těmi největšími romantickými trháky všech dob?

 

 

Zápisník jedné lásky

Film začíná tak, že jeden starý muž předčítá ze svého vybledlého zápisníku své ošetřovatelce příběh o ženě jeho života. Tento příběh je o hluboké lásce, která se potýká s problémy na každém kroku, ale i přesto nad nimi jejich láska vždy nakonec zvítězí. Dva mladí lidé z naprosto odlišného prostředí se do sebe vášnivě zamilují. Tento americký film byl natočen v roce 2004 pod vedením Nicka Cassavetese.

 

Hříšný tanec

Není snad nikdo, kdo by tento film s legendárním Patrickem Swayziem a Jennifer Grey neznal. Tento film vznikl v roce 1987 a ani jeden z představitelů si o něm nemyslel, že by se kdy mohl stát slavným. Přesto se stal legendou a stojí na naprostém vrcholu mezi romantickými filmy. Děj se odehrává v roce 1963 v jednom typicky americkém rekreačním centru, v době, kdy ještě o Beatles USA nevědělo. Trávit sem svou dovolenou přichází sedmnáctiletá Frances, které však nikdo neřekne jinak než Baby, její sestra Lisa a rodiče. Baby zde konečně pozná skutečný svět. V průběhu jednoho léta zjistí, co chce od života a dospěje v silnou a krásnou mladou ženu.

 

Titanic

Další z oblíbených pohádek, kdy v lásce bohatství a chudoba nepředstavují žádnou hranici. Příběh motivovaný skutečnými událostmi, který byl výjimečný v mnoha směrech. Jeho náklady na výrobu přesáhly astronomickou částku, přesto to nebyl nakonec prodělečný film. Byl to první film, jež se skutečně snažil reálně zpodobnit děj odehrávající se na potápějícím se Titaniku. Ve filmu byly vytvořeny dokonalé repliky tehdejšího interiéru a svou hereckou kariéru zde úspěšně odstartoval Leo DiCaprio a Kate Winslet. I v tomto filmu je hlavní dějovou linkou příběh chudého Jacka Rose, kterému se podaří vyhrát lístek na plavbu. Na palubě se setká se zámožnou Rose, jež uvažuje, že skočí z lodi a ukončí tak svůj nešťastný život. I když každý pochází z jiného světa, zde se spojí v jeden. Film vznikl v roce 1997 díky Jamesovi Cameronovi (Terminátor, Černý anděl, Avatar, Propast, Vetřelci, Piraňa).

 

Notting Hill

V této bezstarostné romantické komedii v hlavních rolích hrají Julia Roberts a Hugh Grant.  I zde je to příběh o sloučení na první pohled dvou neslučitelných světů – malá prodejna knih v Londýně a svět slavné herečky. I tento příběh ukáže, že v lásce není nic nemožné. Film vznikl v Anglii v roce 1999.

 

Pomáda

Pomáda (1978) patří k nejznámějším romantickým filmům na světě. Je to příběh plný hudby, tance a rozporuplných pocitů, odehrává v padesátých letech, kdy se Danny Zucco (John Travolta) po prázdninách setkává se svými kamarády, které ohromí líčením svého letního milostného dobrodružství. Jenomže zároveň se mezi dívkami objeví i nová studentka Sandy (Olivia Newton – John), která také o svém dobrodružném létě nepomlčí….

 

Mezi další romantické filmy, které byste si rozhodně neměly nechat ujít, rozhodně patří:

  • Pretty Woman
  • Duch
  • Legenda o vášni
  • Jak ztratit kluka v 10 dnech
  • Moulin Rouge

 

Foto: © PolyGram Filmed Entertainment