Nejlepší cvičení pro těhotné ženy

Čvc 20, 2012 | Krása, Životní styl

I když jsme v jednadvacátém století, stále existuje mnoho žen, které si myslí, že sportování a cvičení je v těhotenství tabu. Jenomže ono tomu tak není, pouze je zapotřebí nalézt to správné cvičení. Jaké je pro těhotné ženy to nejlepší? Našli jsme pro vás celkem deset různých cvičení, která jsou pro těhotnou ženu jako stvořená.

 

 

Jóga

Jóga je vhodnou pohybovou aktivitou pro děti, seniory, fotbalisty, baletky, a také pro těhotné ženy. Cvičení jógy je prospěšné, protože uklidňuje, zbavuje stresu, uvolňuje, zlepšuje rovnováhu a flexibilitu.

 

Plavání

Plavání je vhodným cvičením nejen pro těhotné ženy, ale vesměs pro každého, protože voda odlehčuje kloubům, zpevňuje svalstvo a napomáhá správnému držení těla. Plavání se doporučuje u bolesti páteře, skolióz i plochých noh. Pozor si dejte na správný výběr bazénu, ideální pro plavání nejsou rybníky ani přehrady, kde mohou být bakterie či sinice. Po koupání dbejte na hygienu a nezůstávejte zbytečně dlouho v mokrých plavkách.

 

Strečink

Strečink je hodně podobný józe, jedná se totiž o protahovací cvičení. Strečink vám pomůže s flexibilitou a zbaví vás případných bolestí, které těhotné ženy mívají, existují i speciální prenatální tréninky.

 

Chůze

Nepodceňujte chůzi! Chůze je přirozeným pohybem každého člověka, je prospěšná pro každého, tedy i pro těhotnou ženu. Díky chůzi se udržujete v kondici, trénujete své srdce a skvěle si čistíte hlavu. Důležitou výbavou je správný pár bot a láhev s vodou.

 

Tanec

Tanec neprospívá pouze vám, ale i dítěti. Zlepšuje náladu vás obou. Vykašlete se přitom na to, jak vypadáte a prostě si tanec užívejte.

 

Šetrný aerobik

Aerobik v těhotenství nesmí mít příliš velký aerobní dopad, pak je mnohem prospěšnějším cvičením pro těhotné, než by se dalo očekávat. Takový aerobik podporuje kondici a srdce.

 

Silový trénink

Nedovolte, aby se vaše ruce a nohy, jen kvůli těhotenství, proměnily v rosol. Poraďte se se svým ošetřujícím lékařem, zda můžete v průběhu těhotenství praktikovat silový trénink přizpůsobený vašemu těhotenství.

 

Kegelovy cviky

Svaly pánevního dna jsou důležité a potřebujeme je mít pevné v jakémkoliv věku, v těhotenství však dostávají pořádně zabrat. Pokud nechcete po porodu řešit nepříjemné intimní problémy a chcete si usnadnit porod, měly byste své pánevní dno v průběhu těhotenství zpevňovat. Právě k tomu slouží Kegelovy cviky, které jsou vskutku velice efektivní.

 

Pilates

Pilates představuje pomalé relaxační cvičení, které může pomoci s bolavými zády, zpevní svaly pánevního dna, naučí vás soustředit se a odpočívat, čímž vás velmi dobře připraví na porod.

 

Břišní tance

Břišní tanec je původně porodním tancem, který těhotným pomáhá uvolnit se, zbavit se bolestí, uklidnit dítě v lůně a vytvořit si s ještě nenarozeným dítětem pouto. Břišní tanec zároveň posiluje zádové a břišní svaly, svaly dolních končetin a pánevního dna. Jen v průběhu těhotenství s pánví netřeste!

 

Foto: Freerangestock.com