Ponožky v sandálech: faux pas anebo nový módní trend?

Čvc 25, 2012 | Krása, Životní styl

Ponožky v sandálech a střevících byly vždy považovány za velký nešvar, ne-li doslova za módní faux pas. Dnes je však všechno jinak. Zdá se, že trend, pro který měli slabost hlavně Češi, již není trapasem, ale naopak módním hitem. Ponožky, podkolenky i nadkolenky nosí nyní zcela beze studu ve střevících a sandálech i celebrity.

 

 

Kdo s tím proboha začal?

Zdá se, že Češi tak dlouho zarputile nosili ponožky v sandálech, až se z opovrhovaného stalo žádané. Ponožky v sandálech totiž do své kolekce zařadil bezpočet návrhářů,  například Luis Vuitton, James Long, Dior, či třeba Karl Lagerfeld anebo Chanel. Šílenství za ponožkami v lodičkách je tak veliké, že nás budou ponožky ve střevících doprovázet i v zimě. Potvrzuje to například nová zimní kolekce bot značky KORS, které jsou právě na kontrastu vlněných pletených ponožek v zimních střevících založeny.

 

Nejsou ponožky jako ponožky

Chodit v ponožkách ve střevících a sandálech chce notnou odvahu a sebevědomí. Také si do střevíců nemůžete vzít první ponožky, které vám padnou do ruky. Do sandálů rozhodně nejsou vhodné stejné ponožky, jaké obvykle nosíte v plných botách. Ano, i zde existují určitá „módní“ pravidla. Ponožky ve střevících mají kontrastovat botám, a proto by měly být světlé, případně v neutrální barvě se zajímavým detailem (s krajkou, s mašličkou, s výšivkou apod.). Pokud máte světlé sandálky, lépe v nich vyzní černé krajkové ponožky.

 

K čemu se takové ponožky v sandálech hodí?

Ponožky vypadají velmi zajímavě hlavně v otevřených botách a také v botách na vysokém podpatku s uzavřenou špičkou. Taková kombinace se hodí k nabírané řasené sukni či šatům, k úzkým cigaretovým (ultra slim) kalhotám kratší délky a šortkám.

Oslovil vás tento nový trend, jdete do toho anebo se mu vyhnete obloukem?

 

Foto: Pixmac.cz