Upravené ruce a nehty by měly být samozřejmostí

Úno 26, 2013 | Krása

První věcí, kterou na druhé osobě hodnotíme, je obličej, za kterým následují ruce. Proto bychom měli péči o ruce a nehty věnovat odpovídající pozornost. Pravidelná manikúra by měla být samozřejmostí, stejně tak péče o jemnou kůži na rukou. Na co byste neměly při péči o ruce zapomínat?

Hygiena na prvním místě

Žádné ruce nebudou kráné, pokud nebudou čisté. Špína za nehty není in ani u manuálně pracujících mužů, natož u žen. Po jakékoliv práci si ruce pečlivě umyjte mýdlem a teplou vodou, totéž platí po práci s jakýmikoliv čistícími přípravky nebo po mytí nádobí. Důležité je si ruce pořádně utřít, a to i mezi prsty. Zabráníte tak vzniku plísní a nejrůznějších exémů.

Nehty nikdy nestříhejte

Nikdy, ale opravdu nikdy nehty na rukou nestříhejte. Ideální je použít papírový nebo skleněný pilník a pilovat nehty jen jedním směrem. Nenarušíte konce, a ty se pak nebudou třepit. Manikúru byste měly provádět alespoň jednou týdně a její součástí by mělo být i zatlačení kůžičky, odstranění záděr a pořádné promasírování kůže na rukou olejem nebo mastnějším krémem.

Gelové nehty

Pokud nemáte čas se o své ruce starat nebo jsou vaše přírodní nehty slabé a lámavé, pak jsou pro vás ideálním řešením gelové nehty. Jejich aplikace trvá jen několik desítek minut a ruce budou vypadat upraveně dva až tři týdny. Manikérka vám aplikuje gel vypadající na první pohled jako hustší lak a vytvrdí jej v UV lampě. Gelové nehty můžete nosit v přírodní podobě, budou pak vypadat jak nalakované bezbarvým lakem, případně si můžete nechat aplikovat barevný gel. Hodně populární je dnes zdobení nehtů, a to buď v podobě barevné francouzské manikúry nebo formou nejrůznějších aplikací – malůvek, vodolepek, kamínků, výjimkou nejsou ani kovové ozdoby na nehtech. Fantazii se prostě meze nekladou.