Thajské masáže: Zbavme se ostychu a falešných mýtů

Bře 21, 2013 | Krása, Životní styl

Thajské masáže. Všimli jste si, jak se někteří lidé začnou chovat, když padne zmínka o thajských masážích? Jedni na vás začnou lišácky mrkat, ukazují vztyčený palec v zaťaté pěsti a málem vás plácají po ramenou. Jiní se při zmínce o thajské masáži zatváří jako lámové z buddhistických chrámů. A vy stojíte, koukáte a nevíte, co se děje.

 

Nejste přece žádná sexuální výstřednice, jak naznačovali jedni. Ale nejste ani jogín, který má přehled o svých čakrách a je ochoten o nich s jinými „jogíny“ rozprávět. Chtěla jste se jen zeptat, jaká je ta legendární thajská masáž. Stojí zato zkusit ji? „Možná se raději na celou thajskou masáž vykašlat, než poslouchat řeči jedněch i druhých,“ pomyslíte si. A to by byla chyba. Protože thajské masáže patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu dopřát. Odejdou po nich vleklé svalové bolístky. Zbaví únavy, dodají sil. A to potřebuje každá z nás.

 

Nehledejte čakry, hledejte záruku kvality

Klasické thajské masáže prováděné odborně školenými maséry (nebo masérkami) nemají nic společného se sexem. A vůbec není třeba, abyste k jejich absolvování vstřebala celou východní filozofii. Samozřejmě vám nic nebrání, abyste v případě svého zájmu „prolistovala“ internet a seznámila se s dějinami a principem tohoto léčebně preventivního fenoménu. Ale není nutno ze sebe dělat něco, co nejsme. Thajské masáže budou stejně báječné a úlevně účinné, i když nás ani trochu nezajímá, kudy a kam vedou naše energetické dráhy a kde leží naše akupresurní body. Hlavně aby to věděl masér!

A to by nás mělo zajímat – jaké garance kvality má salon, v němž jsme se rozhodli svou první thajskou masáž podstoupit. Každé seriózní zařízení tohoto typu má na svých webových stránkách vizitku. Bývá tam uvedeno, kdo masáže provádí a kde získal kvalifikaci.

 

Nestyďte se zeptat co a jak

Jestliže jste si salon vybrala prostřednictvím internetu nebo jste dostala poukázku na thajské masáže jako dárek, není na škodu ještě před termínem procedury se tam osobně zastavit. Ono nejde jen o to, uvidět prostředí „in natura“. Ale rovněž se můžete na rovinu zeptat, jak to při takové masáži chodí: jak dlouho trvá, jestli je po masáži třeba odpočívat, jak se na obléci či svléci, co jíst a pít před a po masáži…

 

Co se nejspíš dozvíte?

  • Thajská masáž je nevhodná pro těhotné, šestinedělky a menstruující ženy. Dále nesmíte mít vysoký krevní tlak, problémy s křečovými žilami a osteoporózu nebo akutní nachlazení a horečku.
  • Vymezte si dostatečný časový blok. Procedura trvá minimálně jednu hodinu (až dvě), ale do salonu přijďte raději o něco dříve. Na zbytek dne už raději nic neplánujte.
  • Na celý den si připravte jen lehká jídla a neperlivou vodu.
  • Salony doporučují volný lehký oděv z přírodního materiálu. Osobní návštěva napoví, jak asi by mohl takový obleček vypadat.

 

Foto: Freerangestock.com