Záhada pánského holení

Čvn 6, 2013 | Krása, Zajímavosti, Životní styl

Jsou pánové, kteří by bez hladce oholené tváře nepřekročili práh dveří. A početná je i skupina pánů holení skoro zatracujících. Prý jim elektrický strojek vysušuje tváře, žiletka nebo břitva zase způsobují zarůstání vousů a vyrážku… A tak se holí až když je to opravdu nezbytně nutné. Taky máte doma jednoho takového, který holení zrovna neholduje, ale vy byste vedle sebe chtěla mít pečlivě oholeného elegána?

Pojďte s námi nakouknout pod pokličku pánských holicích potřeb, třeba pak dokážete svému miláčkovi poradit, jak se správně oholit, aby výsledek stál opravdu za to.

 

Příprava na holení

Vousy jsou daleko tvrdší než vlasy nebo chloupky jinde na těle, proto je důležité je i kůži pod nimi před holením dostatečně změkčit. To lze udělat buď horkým ručníkem přiloženým k obličeji nebo holicím gelem. Holicí gely z hypermarketu vyhoďte do koše, často obsahují alkohol, který tváře zbytečně vysušuje. Mnohem vhodnější jsou speciální krémy nebo mýdla na holení, které neobsahují  žádné konzervační látky, takže nedráždí pleť. Platí u nich jedna důležitá zásada – čím déle je necháte na vousech působit, tím snadnější bude oholení.

 

Čím se holit?

Ze současné nabídky holicích potřeb si vybere opravdu každý. Nejjednodušší na použití je sice eletrický holicí strojek, ale také nejhůře holí – už za půl dne budou tváře zase "škrábat". Ti, kterým na vzhledu opravdu záleží, radši volí klasické holicí strojky na žiletky, které se v současnosti zase vrací do módy díky vysoké kvalitě oholení. Břitvy jsou už spíše pro zkušené. Kvalitní holicí strojek či břitva vydrží po celý život, proto je dobré při nákupu nešetřit.

 

Nezapomeňte na vodu po holení

Chybu dělají všichni pánové, kteří nepoužívají vodu po holení – mají pocit, že je to zbytečnost, případně "levná voňavka". To ale není pravda. Voda po holení pomůže podrážděnou kůži zregenerovat a hydratovat, ta kvalitní navíc i skvěle voní, takže voňavku může opravdu nahradit. Právě díky kolínské vodě se na tvářích neobjeví červená vyrážka nebo akné z vousů. Dobrou pomůckou je i kamenec. Tahle vychytávka dokáže zastavit krvácení po případném říznutí a krásně zacelí ránu.