Dovolená v září? A proč ne!?

Zář 10, 2013 | Rodina, Životní styl

Mohlo by se zdát, že spolu se školou nám pomalu skončilo i léto a tím pádem skončila i doba dovolených. Není tomu tak, i září může být skvělým časem pro trávení své dovolené. Pravda, jen si ji nesmíte naplánovat v Česku, zde začíná být počasí již trochu pochmurné.

 

Jedním z důvodů proč mít v září dovolenou, je skutečnost, že odjezdem do teplých krajin si můžete prodloužit léto a zamezit také předčasné únavě a podzimním splínům. Velkou výhodou takovéto dovolené je také to, že letní teploty již nebudou tak úmorné, jak tomu bývá uprostřed léta, přesto jsou však stále příjemné. Při správném výběru destinace si i v září můžete užít dovolenou na místech, kde se teplota pohybuje okolo třicítky a neklesne pod pětadvacet stupňů Celsia. Dalším pozitivem na zářijové dovolené je možnost koupě rekreace až s 50% slevou. Cestovní kanceláře v této době jdou často razantně s cenou dolů. Velmi výhodné jsou pak v září zájezdy last minute. V září neušetříte jen za koupi dovolené, ale také si můžete u moře levně nakoupit, neb se zde konají různé zajímavé výprodeje (např. šperků, plavek a dalšího oblečení). A v neposlední řadě v září se na pláži nebudete mačkat hlava na hlavě. Pláže jsou totiž v září téměř prázdné, a tak si svou dovolenou můžete plnými doušky, ničím nerušeni, vychutnat.

 

Kam vyrazit v září?

Ideální dovolenou v září vám poskytnou jižní destinace. Na začátku září můžete ještě vyzkoušet Bulharsko anebo třeba také italský termální ostrov Ischia, ale v druhé polovině září svou dovolenou směrujte ještě více na jih. Pro dovolenou v tomto období patří mezi ty nejlepší destinace: Řecko – Kréta a další řecké ostrovy v jižní oblasti Středozemního moře, Chorvatsko – Jižní Dalmácie (Dubrovník), Kypr, Španělsko – Andalusie (destinace Costa del Sol, Costa de la Luz, Granada), Turecko – Antalaya a Alanya, Tunisko – Djerba a třeba také Maroko anebo Saudská Arábie (z těch exotičtějších lokalit).

 

Foto: Pixmac.cz