Zimní zahrady

Říj 15, 2013 | Bydlení, Životní styl

Zimní zahrady jsou v posledním desetiletí čím dál tím více oblíbenější záležitostí. Svou cenovou dostupností i rozmanitou vizuální paletou jsou velkou výzvou pro všechny kreativní duše, které mají současně vrozený cit pro přírodu. Jejich velkou předností je jak využití k relaxaci v pohodlí domova, tak i možnost posezení v prosklené místnosti úzce spojené s venkovní přírodou za každého ročního období.

Přistavit si k rodinnému domu zimní zahradu je v dnešní době vcelku jednoduchá věc, o kterou se postará jedna ze společností, specializujících se na stavbu těchto přístavků. Na vás je jen rozhodnutí týkající se vzhledu interiéru zahrady samotné. Z architektonického hlediska je možné vybírat z řady stylů i materiálu, tedy od historického viktoriánského, až po moderní obloukové a sloupcové stavby. 

Při výběru firmy je ale důležité důkladně si ověřit její reference a ceník služeb. Pamatujte, že správně postavená zimní zahrada by se pokud možno neměla rosit, naopak by měla držet optimální teplotu, tedy tak, aby v ní v létě nebylo moc velké horko a v zimě velká zima.

Hlavní roli v ceně zimní zahrady hraje především to, zda ji chcete mít vytápěnou či nikoliv. Většina zimních zahrad se stává součástí rodinných domů až po jejich dostavení, pokud ale například plánujete kompletní stavbu či rekonstrukci rodinného domku, nebojte se zakomponovat zahradu klidně i do středu stavby, rozhodně to není nikterak na škodu.

Zimní zahrady byly z historického hlediska dříve vystavovány za účelem pěstování nejrůznějších citrusů, dnešní důvody jsou ale spíše estetické a ekologické. Pokud i vy dbáte na svůj vztah s přírodou, je načase popřemýšlet právě o pořízení přírodního koutku ve vlastním domě.

 

Foto: solgarden.cz