Discgolf, hra pro malé i velké

Pro 11, 2013 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Že ještě neznáte discgolf? Tento sport vznikl již v 70. letech minulého století v USA a vyvinul se z klasického golfu. Finanční náročnost této hry je ale mnohem nižší než u klasického golfu. I nároky na udržování hracího pole jsou mnohem nižší. Na vybaveném discgolfovém hřišti vám totiž stačí mít pouze disk, který je k zapůjčení, a můžete vyzkoušet svůj ostrý zrak, dobrý odhad a pevnou ruku. Navíc se tomuhle sportu můžete věnovat v každém ročním období.

 

Co je účelem hry a jak se tato hra vůbec hraje?

Ve vzdálenosti zhruba 50 až 180 metrů jsou rozmístěny ocelové koše. Vy jako hráč obdržíte tabulku na zapisování a disk, který se snažíte hodem umístit do koše. Jednotlivé hody si zapisujete na tabulku. Vítězem je ten hráč, který dosáhne všech cílů s co nejnižším počtem součtových hodů.

 

Jak vypadá hřiště na discgolf?

Discparky vznikají v současnosti jak ve městech, tak v rekreačních střediscích. Často jsou součástí ski areálů a zvyšují tak atraktivitu daného místa i jeho celoroční využití. Jedná se o určité území, na němž jsou pro možnost více alternativ hry ponechány také přírodní překážky, jako je např. potůček, strom atd.

Výhodou discgolfu je, že se mu může věnovat celá rodina, od malých capartů až po seniory. Vytáhnete tak potomky na zdravý vzduch a pořádně si zasoutěžíte a pobavíte se. V nejednom discgolfovém parku si můžete jako doprovod zvolit i svého čtyřnohého mazlíčka. 

 

Foto: Freerangestock.com