Knírkem pomáhají osvětě. Nosí je i ženy

Lis 12, 2014 | Zajímavosti, Životní styl

Kníry u mužů i žen letí. A to hlavně tento měsíc. Už počtrnácté se totiž lidé po celém světě snaží v listopadu upozornit na důležitost prevence rakoviny varlat a prostaty u mužů, stejně tak jako na problematiku mentálního zdraví. Hnutí, které za tím vším stojí, si říká Movember a to kvůli kombinace anglických slov moustache (knír) a November (listopad).

 

Hlavně s humorem

Mo – sestry a Mo – bratři, jak si členové a podporovatelé této organizace říkají, chtějí vtipnou formou ukázat především mužům, že o své zdraví musí pečovat. Jak? Základní podmínkou je nechat si narůst knír, protože jak uvádí oficiální stránky této organizace: bojují za změnu tváře mužského zdraví. Muži po celém světě se tak na začátku listopadu hladce oholí a po zbytek měsíce si pěstují kníry, se kterými budou na ulici nepřehlédnutelní a dokážou tak podnítit zvědavost ostatních kolemjdoucích. A osvěta přirozenou cestou je rázem na světě. Vypěstovat si dokonalý knírek však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Muži například nesmí podvádět falešnými plnovousy a vždy se musí chovat jako praví gentlemani. Důležitou součástí celoměsíční kampaně je také získání peněz, které potom Movember poskytne například na výzkum v boji proti rakovině.

 

Knír pro všechny

Movember ovšem není jen striktně mužská záležitost. Zapojit se může opravdu každý, včetně žen. Tento měsíc tak můžete v ulicích obdivovat často až věrohodné napodobeniny knírků žen, které se nestydí vyjádřit svoji podporu tomuto originálnímu hnutí. V pozadí nezůstávají ani světově známé osobnosti, které se nechají rády vyfotit s touto ozdobou a dále je sdílí na sociálních sítích. Mezi celebrity, které se zapojily do boje proti rakovině varlat a prostaty tak například patří Jessica Alba, Cindy Crawford nebo Christoph Waltz. Pokud se také chcete zapojit do této celosvětové osvěty, přispět finanční částkou nebo jen zjistit bližší informace o celém hnutí, navštivte oficiální stránky českého Movembru.

 

Foto: Pixmac.cz